Podpora duševního zdraví v rodinách ve Zlínském kraji

30. srpen 2023
Rodiče a veřejnost
Autor/ka článku: Lenka Pekařová
Podpora duševního zdraví v rodinách ve Zlínském kraji

Poradenské a krizové centrum, p. o. nabízí dostupnou pomoc a podporu osobám při zvládání obtížných životních situací, založené na otevřenosti a přijetí v bezpečném prostředí.

Od března 2023 realizuje projekt Podpora duševního zdraví v rodinách ve Zlínském kraji. Projektem Poradenské a krizové centrum pomáhá rodinám ze Zlínského kraje, ve kterých dítě nebo rodiče (pečující osobu) trápí duševní obtíže. Projekt reaguje zejména na zvýšenou potřebu psychologické a psychoterapeutické podpory, a zároveň na nedostatečné kapacity psychologické a psychiatrické péče (především dětské). Díky projektu budou moci rodiny od začátku vzniku duševních obtíží a nabourání běžného chodu rodiny získat v místě bydliště praktickou, včasnou podporu, včetně porady psychologa.

V rámci tohoto projektu Poradenské a krizové centrum postupně vydává newslettery, které na modelové situaci ukazují možná řešení krizových situací v rodině. V souborech ke stažení najdete první číslo newsletteru. Ten představuje příběh Matěje, který se potýká s úzkostmi spojenými s návratem do školy po prázdninách.

Na podporu informovanosti a komunikace v rámci projektu byl vytvořen nový web www.nastejnevlne.cz, který je určen odborné i široké veřejnosti ve Zlínském kraji. Děti, dospívající, rodiče i odborníci zde najdou ověřené celorepublikové a dostupné kontakty a možnosti pomoci, včetně odkazu na Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a katalog sociálních služeb Zlínského kraje.