Newslettery Poradenského a krizového centra k řešení náročných situací v rodině

24. leden 2024
Rodiče a veřejnost
Autor/ka článku: Jana Cenková
Newslettery Poradenského a krizového centra k řešení náročných situací v rodině

Poradenské a krizové centrum, p. o. vydává v rámci projektu Podpora duševního zdraví v rodinách ve Zlínském kraji newslettery, které na modelové situaci ukazují možná řešení krizových situací v rodině. 

  • První číslo newsletteru představuje příběh Matěje, který se potýká s úzkostmi spojenými s návratem do školy po prázdninách. Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí úzkostí z návratu do školy, existují způsoby, jak mu pomoci.
  • Druhý newsletter popisuje příběh Petra a jeho digitální závislosti. Sociální sítě, online hry či Youtube jsou vystavěné přesně tak, aby se od nich děti nedokázaly odtrhnout. Co dělat, když je toho času u obrazovky zkrátka příliš?
  • Co vám dodává v těchto krátkých podzimních dnech energii? Je řada příčin únavy i úzkostí a sychravé počasí dobré náladě moc nepomáhá. Třetí vydání newsletteru přináší pár tipů, jak můžete na podzimní splín vyzrát a vykouzlit sobě i svým nejbližším úsměv na tváři.
  • Čtvrté vydání se věnuje tématu přijímacích zkoušek. Děti, ale i jejich rodiče čeká dlouhé období příprav, které může představovat vysokou zátěž pro celou rodinu. Právě rodiče mohou být tím, kdo do velké míry ovlivní, jak bude dítě přijímačky prožívat, ať už je pak výsledek jakýkoliv. Na příběhu Zuzky, která i přes důslednou přípravu u přijímaček neuspěla, ukazujeme, jak můžeme poskytnout podporu a pomoc svému dítěti při příznacích deprese.

Newslettery Poradenského a krizového centra se zaměřují na aktuální témata v oblasti duševního zdraví a jsou směřovány především k rodičům a rodinám. Lze je stahovat, tisknout, zasílat dále a podpořit tak šíření informací všude tam, kde mohou být potřeba.