Knížka Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky je tu! Pomůže učitelům integrovat témata spojená s online bezpečností do běžné výuky

9. prosinec 2022
Informatika
Autor/ka článku: Jana Galová
Knížka Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky je tu! Pomůže učitelům integrovat témata spojená s online bezpečností do běžné výuky

Na konci listopadu vyšla na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci nová knížka Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky, která je určena především učitelům a žákům. Své využití však najde také u rodičů, které v ní mohou najít širokou paletu témat, která mohou se svými dětmi probírat např. v rámci preventivních aktivit. Bonusem je, že publikace je v elektronické podobě učitelům či rodičům zcela zdarma.

“Knížku jsme navrhli především jako publikaci didaktickou, zacílenou přímo na učitele základních či středních škol a další vzdělavatele, kteří pracují s dětmi. Publikace tvoří ucelený soubor aktivit (námětů do hodin, pracovních listů a dalších činností), které se zaměřují na posilování digitální a mediální gramotnosti žáků, přičemž aktivity jsou uspořádány do 8 tematických oblastí odrážejících problémy, se kterými se děti v současnosti setkávají v online prostředí,” uvádí Kamil Kopecký z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, hlavní autor publikace.

V knížce tak narazíme na aktivity které se zaměřují na základy počítačové bezpečnosti, na problematiku zabezpečení účtů, digitální stopy, sdílení a označování uživatelů v prostředí sociálních sítí, nechybí ani kapitoly věnované mobilním telefonům a jejich zabezpečení.

Celý text a odkaz na stažení publikace najdete na webu E-bezpečí.cz

 

Zdroj: E-bezpečí.cz, https://e-bezpeci.cz/