ZUŠ Uherské Hradiště vydává časopis Liduška

26. říjen 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Marika Blažková
ZUŠ Uherské Hradiště vydává časopis Liduška

ZUŠ Uherské Hradiště vydává čtyřikrát ročně časopis Liduška. Nenechte si ujít třetí číslo Lidušky. Jak je důležité umět si přihrát – ať už v hudbě, nebo v hokeji – se dočtete v rozhovoru Jiřího Pospíchala s Jaroslavem Balaštíkem. Na dalších stránkách vám představí starosty obcí, ve kterých fungují jednotlivé pobočky školy, a dozvíte se od nich, jak je rozmanitá činnost zušek přínosná pro kulturní život na Slovácku.

Chybět nebude ani ohlédnutí za klavírními kurzy v Mikulově, Prague guitar forum a pozvánka na Den digivzdělávání. Ve výtvarce nakouknete pod pokličku filmu i fotografické soutěže Selénita a potěší vás portréty Jaroslava Uhlíře, které vznikly pro pořad Hudební perličky Pavla Šporcla. Tanečník Petr Hastík zavzpomíná v rozhovoru s Laďkou Košíkovou na počátky své profesionální dráhy v Hradišťánku. A ačkoliv byly skoro všechny soutěže kvůli koronaviru zrušeny, stihl proběhnout Wolkrův Prostějov, z něhož přivezl několik úspěchů  literárně-dramatický obor. Dramaťák se od letošního školního roku také účastní stipendijního programu MenArt.

Součástí časopisu je další pokračování hry ze života školy, ve které nikdo neprohrává! Takže, nechte se vtáhnout do hry a příjemné počtení! Časopis Liduška je příjemným počtením nejen pro žáky a jejich rodiče.