ZŠ a MŠ Mysločovice pořádala 4. ročník AZ Quizu v německém a anglickém jazyce

24. květen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Libuše Kračinová, Lenka Dědičová
ZŠ a MŠ Mysločovice pořádala 4. ročník AZ Quizu v německém a anglickém jazyce

Dne 19. května 2022 uspořádala Základní škola a mateřská škola Mysločovice již 4. ročník neformální soutěže AZ Quiz v německém jazyce (pro žáky devátého ročníku) a letos nově i v anglickém jazyce (pro žáky osmého a devátého ročníku).

Soutěž AZ Quiz v německém jazyce jsme poprvé realizovali již před několika lety. Předtím jsme hráli pouze v rámci školy, přesněji ročníku. Později jsme se se žáky ale shodli, že soutěž bude napínavější, když přizveme hráče z jiných škol. Náš původní cíl je dodnes stejný: chceme žákům v cizím jazyce nabídnout soutěž, v níž mají šanci na úspěch všichni, neboť se nezaměřujeme na konverzaci, nýbrž na strategii a slovní zásobu (překlad slovíček do němčiny na úrovni A1).

Potěšilo nás, že se zapojilo po dvouleté přestávce do soutěže AZ Quiz celkem šest škol: ZŠ Okružní, ZŠ Dřevnická, ZŠ Komenského I, ZŠ Zlín, tř. Svobody, ZŠ Kvítková, ZŠ Slušovice a naše domácí ZŠ Mysločovice.

V letošním ročníku bojovaly poprvé v anglickém jazyce tři z výše jmenovaných škol. V konkurenci 16 žáků nejlépe obstála ZŠ Okružní, jejíž žáci nedali šanci soupeřům a obsadili první tři místa.

V německém jazyce nastoupilo do duelů 15 žáků z uvedených škol. Jednotlivá kola byla velmi napínavá, rozhodovala dobrá strategie a pevné nervy. Třetí příčku obsadil zástupce ZŠ Komenského I, první dvě místa pak zaslouženě vyhráli reprezentanti ZŠ Zlín, tř. Svobody.

Všem výhercům gratulujeme a soutěžícím přejeme, aby je cizí jazyky bavily a aby při jejich studiu zažívali samé příjemné chvíle.