ZŠ a MŠ Choryně se zapojila do projektu SVĚTOVÁ ŠKOLA

4. březen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Blanka Palátová
ZŠ a MŠ Choryně se zapojila do projektu SVĚTOVÁ ŠKOLA

V loňském školním roce se ZŠ a MŠ Choryně zapojila do projektu SVĚTOVÁ ŠKOLA.  Ambasadory byli žáci 5. a 4. ročníku. Základní filozofie projektu „SVĚTOVÁ ŠKOLA“ podporuje vzdělávání   a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o tři kroky:

uč se – zjišťuj – jednej

Zvolili jsme si témata CHUDOBA a NEROVNOST ŠKOLSTVÍ ve světě, hlavně proto, že už několik let podporujeme „adoptovaného“ kamaráda Felixe z Keni. Při veřejných školních akcích jsme provozovali fair trade  kavárničku a za vybrané peníze jsme nechali vyrobit originální pastelky, na jejich obal jsme umístili fotky z našich farmářských dnů, protože tyto akce považujeme za nejlepší, které jsme ve škole zažili (a pro jiné školy, kam se naše pastelky dostanou, by to mohlo být inspirací). KAM PASTELKY PUTOVALY? Celkem 100 balení pastelek jsme odeslali přes Centrum NAROVINU dětem do Afriky a další jsme věnovali  v okolí dětem ze sociálně slabých rodin.

V úterý 10.11.2020 se uskutečnil online summit, na kterém byl představen i náš projekt a jako jedna z několika škol v ČR jsme získali titul „SVĚTOVÁ ŠKOLA“. V měsíci únoru 2021 jsme obdrželi od ředitele Světové školy Mgr. Ondřeje Klímka drobné ceny a hlavně certifikát, který nás opravňuje používat tento titul (pyšní se jím 3 školy ve Zlínském kraji).

Globální témata nás zajímají, proto i v letošním školním roce 2020/2021 chceme v ZŠ a MŠ Choryně v činnostech SVĚTOVÉ ŠKOLY pokračovat.