Zlínský kraj obsadil 2. místo na celostátní konferenci projektu ENERSOL

25. březen 2024
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Cenková
Zlínský kraj obsadil 2. místo na celostátní konferenci projektu ENERSOL

Reprezentační družstvo Zlínského kraje zaznamenalo úspěch na celostátní konferenci projektu ENERSOL, kde se umístilo na 2. místě v kategorii “Enersol a inovace” a v celkovém hodnocení krajů získalo 5. místo. Tato událost se uskutečnila 21. a 22. března v Pardubicích a navázala na jednotlivá krajská kola. Cílem konference bylo prezentovat nejlepší projekty z celé České republiky, které se zaměřují na obnovitelné zdroje energie, úspory energie a snižování emisí v dopravě.

Projekt Enersol si klade za úkol začlenit problematiku obnovitelných zdrojů energie do školních vzdělávacích programů a podpořit žáky ve vyjadřování svých názorů na tato témata před veřejností. Odborná porota vyhlašuje vítěze ve třech kategoriích: “Enersol a praxe”, “Enersol a inovace” a “Enersol a popularizace”.

Ve Zlínském kraji má klíčovou roli ve správě a realizaci projektu Střední průmyslová škola Otrokovice, která je již osmnáct let tzv. Regionálním vzdělávacím centrem, jehož úlohou je komunikace s místními úřady, pořádání vzdělávacích seminářů a organizace soutěže žákovských projektů.

Celostátní konference projektu ENERSOL představuje důležitý impuls pro další rozvoj udržitelných energetických projektů v Česku. Vítězové celostátního kola každého zapojeného kraje mají nyní příležitost prezentovat své projekty na mezinárodní konferenci, která se bude konat 18. a 19. dubna v Brně, a tím přispět k šíření osvěty o obnovitelných zdrojích energie.