Zlínský kraj má novou vizuální identitu

13. květen 2022
Management
Autor/ka článku: Renáta Sikorová
Zlínský kraj má novou vizuální identitu

Přípravy ke změně začaly už v květnu loňského roku s jasným cílem – budovat značku odpovídající potřebám dnešní komunikace. Není to jen o novém logu, jde o celý grafický systém prvků – od barevnosti, typografie až po práci s fotografiemi.

V posledních letech mění logo a vizuální styl nejen velké firmy, ale i města a kraje. Také Zlínský kraj chce jít s dobou, být moderní a mít vizuální styl, který nezapadne mezi ostatními. V souladu se svou SMART koncepcí chce mít image chytrého regionu, který podporuje výzkum, vývoj a inovace. S tím je úzce spojeno budování regionální značky, osvěta v oblasti chytrých řešení a zvyšování atraktivity regionu pro stávající i nově příchozí obyvatele a návštěvníky. „Aby náš kraj vystoupil z řady a lépe se prezentoval uvnitř i navenek, rozhodli jsme se po téměř dvaceti letech osvěžit jeho značku. Chtěli jsme najít nadčasovou regionální identitu, která Zlínský kraj nejlépe vystihuje,“ popisuje hejtman Radim Holiš.

Nový jednotný vizuální styl reprezentuje Zlínský kraj jako tradiční region s „živým tvůrčím duchem“. Ústředním symbolem nového loga Zlínského kraje je čtverec. Ten představuje základnu všeho, co dělá náš kraj jedinečným – tradice, tvořivost, podnikatelská DNA, světovost. Z této základny kraj vyrostl a vyrůstá. Čtverec ale můžeme vnímat i jako škatulku, do které je náš kraj často zařazován – „ta periferie s nízkými platy na východě republiky“. Z tohoto stereotypního zařazení se však náš kraj vymaňuje a přerůstá jej. Máme nespočet důkazů o tom, že lidé Zlínského kraje dokáží přijít s tvůrčím řešením, které daleko překračuje hranice regionu i republiky. V neposlední řadě je čtverec typický pro zlínskou architekturu a jeho čtyři rohy symbolizují čtyři historické okresy.

Změny budou přicházet postupně. Nový branding nejprve čeká budovy krajského úřadu, změní se ale i komunikační materiály, sociální sítě či webové stránky. A drobné změny čekají i krajské organizace. Proměna by měla být završena letos na podzim.

Zajímá vás nová vizuální identita Zlínského kraje a chcete se dozvědět víc?

Vše potřebné včetně nových log ke stažení najdete na www.krajbezhranic.cz.