Zlatý oříšek letos bezpečně – 22. ročník soutěže pro talentované a šikovné děti

15. září 2020
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Iva Rašková
Zlatý oříšek letos bezpečně – 22. ročník soutěže pro talentované a šikovné děti

22. ročník soutěže Zlatý oříšek opět dává možnost dětem od 6 do 14 let představit své úspěchy, výsledky, nápady a projekty v nejrůznějších oblastech. Letošní ročník proběhne maximálně distančně, včetně tradičního televizního finále. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je do 15. října 2020.

Soutěž Zlatý oříšek nemá kategorie. Záměrně vedle sebe staví úspěšné děti z nejrůznějších oborů, např. umění, sportu, ekologie, mineralogie, fyziky, v jazykových schopnostech a dovednostech, v chovatelství, literatuře, pomoci druhým atd. V letošním roce mají navíc šanci také všechny děti a kolektivy, které svůj čas a energii věnovaly nebo věnují jakékoliv pomoci v celonárodním boji proti koronavirové hrozbě.

Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se díky video medailonkům, které s dětmi natáčíme předem v jejich domácím prostředí, představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky. Do studia pak postupně pozveme již jen 7 výběrovou porotou nejoceňovanějších dětí, které v průběhu televizního finále vyhlásíme a předáme jim prestižní ceny Zlatý oříšek a také finanční odměnu. Vyhneme se tím kumulování většího počtu osob ve studiu a umožníme nejšikovnějším dětem zážitek z televizního studia.

Přihláška a další informace jsou k nalezení na www.zlatyorisek.cz

Uzávěrka přihlášek je do 15. října 2020.