Zlato pro Elišku Martinkovou v Hudební olympiádě ČR

3. březen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jiří Jablunka
Zlato pro Elišku Martinkovou v Hudební olympiádě ČR

Po dvou letech se v Praze opět konalo celostátní kolo Hudební olympiády ČR, kde měla také svou zástupkyni Střední pedagogická škola v Kroměříži. Mohlo by se zdát, že skvěle navázali na dávnou předkoronavirovou dobu, protože studentka z 3. A Eliška Martinková mimořádně uspěla.

Na všechny soutěžící čekaly v prostorách Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy na Žižkově celkem 4 disciplíny zaměřené na praktické znalosti a dovednosti – hudebně teoretický a poslechový test, zkouška z intonace a rytmu, sólový zpěv české písně a provedení vlastní předem připravené skladby.

Ke své skladbě To místo si Eliška přizvala své dvě spolužačky Kláru Húšťovou a Ludmilu Šerou, aby společně interpretovaly v triu klavír, housle a kytara se zpěvem tuto autorskou píseň. Ta porotu velmi zaujala. Vítězem je ovšem ten, kdo získá celkově nejvyšší počet bodů v součtu všech disciplín. Eliška si právem zasloužila v obrovské konkurenci ZLATÉ PÁSMO a od poroty také další zvláštní ceny. Budeme tak jako jedni z mála vítězů reprezentovat v mezinárodním kole této soutěže, které se uskuteční v měsíci květnu v online prostoru. Společně jsme tak poslední únorovou sobotu prožili soutěžní maraton, ale především krásné hudební setkání umocněné sborovým zpěvem ukrajinské hymny.

Děkujeme organizátorům i sponzorům soutěže, mezi které mj. patřila i kroměřížská PLASTIKA a. s. Velká gratulace pak patří naší žákyni za svědomitou přípravu a vynikající reprezentaci.