Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V Hradišti se představí hvězdy hokejového umění

Proč někteří lidé dokázali na rozdíl od ostatních v životě uspět, jak překonávali svoje strachy, překážky a co bylo jejich vnitřním motorem? Na tyto otázky budou hledat odpovědi hosté nového projektu, který v Uherském Hradišti od října rozjíždí Univerzita Hvězdy s moderátorem Radimem Grebeníčkem. Setkání se sportovními hvězdami budou probíhat vždy ve středu od 17 hodin. V komponovaném programu nazvaném Proč vítězíme? se 18. října jako první představí legendární hokejista Oto Haščák. 

Oto Haščák je bývalý československý hokejový útočník, který polovinu své hokejové kariéry, začátek a konec, strávil v Dukle Trenčín. Reprezentoval Československo na dvou mistrovstvích světa a na Zimní olympiádě v roce 1988 v Calgary. Na dvou Zimních olympijských hrách reprezentoval také vítězné Slovensko. Zlato má i s extraligovým Vsetínem v sezóně 1996/1997.

Jeho prvoligová hokejová kariéra začala v roce 1983 v hokejovém celku HC Dukla Trenčín. Vydržel zde 7 let, až do pádu komunismu. Po otevření hranic a dokončení hokejové sezóny přestoupil do klubu nejvyšší švédské hokejové soutěže Södertälje SK. Po třech letech se stěhoval do konkurenčního týmu Västra Frölunda HC, kde odehrál jednu sezónu. Následující dvě sezóny si zahrál v nejvyšší německé hokejové lize, v týmu ESV Kaufbeuren. V závěru druhé sezóny také stihl vypomoci svému „mateřskému" oddílu Dukle Trenčín. Další rok pomohl Vsetínu k zisku mistrovského titulu. Setrval zde pouze jednu sezónu, v další sezóně totiž stihl hrát za dva kluby – Zlín a Ässät Pori. Následoval jeho poslední přestup do Dukly Trenčín, kde hrál tři sezóny a v 37 letech zde zakončil aktivní kariéru.

Za československou reprezentaci odehrál 62 zápasů, ve kterých vstřelil 11 gólů. Odehrál také 60 zápasů v nově vytvořené slovenské hokejové reprezentaci, vstřelil 11 gólů.

Po skončení hráčské kariéry zůstal u hokeje. Na přelomu tisíciletí fungoval jako hrající trenér a viceprezident klubu Dukla Trenčín. Následně pracoval i jako skaut pro týmy NHL – Boston Bruins a Los Angeles Kings. Dnes vybírá talenty pro NHL – klub New York Rangers.

Jak se s nároky hokejového umění vypořádávají nejen sportovci, ale i rodiče a trenéři a co dělat jinak, aby byli v životě úspěšní, se dozvíte na středečních besedách na Univerzitě hvězdy. Moderátorem pořadu bude uherskohradišťský psycholog Radim Grebeníček, který koučuje profesionální sportovce a při své práci se zaměřuje na to, jaký vliv mají přírodní látky na mentální a fyzickou výkonnost hráčů.

Hostem dalšího setkání bude zkušený hokejový trenér Jiří Režnar (25. října), na listopad pak připravujeme besedu s Davidem Moravcem a s jedním z nejúspěšnějších slovenských ledních hokejistů Róbertem Petrovickým.

 

KDE: Na Univerzitě Hvězdy, Prostřední 132, 2. patro, Uherské Hradiště (vedle Staré radnice)

KDY: ve středu 18. října v 17 hodin

Na akci je třeba se registrovat – kontakt: Marika Blažková, 739 061 058, univerzitahvezdy@gmail.com


 Setkání s hvězdami_Haščák.pdf


setkani__hvezdami_Hascak.jpg

Hostem druhého povídání Radima Grebeníčka s hvězdami hokejového nebe bude zkušený hokejový trenér Jiří Režnar. Uherskohradišťskému publiku se v pořadu nazvaném Proč vítězíme?! představí na Univerzitě hvězdy. Jaký byl život a sportovní kariéra úspěšného hokejisty a později hokejového trenéra a co všechno musel obětovat, se hradišťští návštěvníci dozvědí 25. října od 17 hodin. Šedesátiminutový netradiční rozhovor do hloubky a na ostří nože završí neformální ochutnávka u červeného vína s naším hostem ve druhé části pořadu.

Bývalý vynikající hokejista Jiří Režnar po skončení aktivní kariéry usedl na trenérskou lavici. Dráhu kouče započal v Havířově, se kterým se propracoval až do extraligy. Extraligu si vychutnal i ve Vsetíně, kde pod jeho vedením nastupovaly velké hvězdy českého hokeje jako Jiří Hudler nebo Rostislav Klesla. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá, konkrétně po čtyři sezóny v Polsku, do JKH GKS Jastrzebie na sklonku kariéry přivedl Richarda Krále. Do minulého roku působil jako trenér Znojemských Orlů, kteří i navzdory nízkému rozpočtu každou sezónu postoupí do play off, kde je ovšem provází prokletí prvního kola.

O Režnarově cestě za vítězstvím, ale i o tom, jak dokáží sportovci vítězit sami nad sebou, si bude povídat lektor sportovní psychologie a mentální kouč Radim Grebeníček, který se dlouhodobě věnuje spolupráci s profesionálními sportovci. Při své práci využívá nejmodernějších poznatků epigenetiky, ale také hypnózu, neurolyngvistické programování a meditační techniky a ve svém výzkumu se snaží zjistit, jaký vliv mají přírodní látky na mentální a fyzickou výkonnost hráčů.

"Psychologie ve sportu je důležitou součástí této profese již v přítomnosti. Ať už se jedná o individuální nebo kolektivní sport. V NHL už je to dávno běžnou věcí, taky například ve Švédsku, Finsku, jen u nás to trvalo trošičku delší dobu," říká Režnar v rozhovoru. Jak se s nároky hokejového umění vypořádávají nejen sportovci, ale i jejich rodiče a trenéři a co dělat jinak, aby byli v životě úspěšní, se dozvíte na Univerzitě Hvězdy, Prostřední 132, 2. patro (vedle Staré radnice), Uherské Hradiště.

Na akci je třeba se registrovat – kontakt: Marika Blažková, 739 061 058, univerzitahvezdy@gmail.com


 Setkání s hvězdami_Režnar.pdf


setkani__hvezdami_Reznar.jpg

Autor:
Vložil/a: Jana Galová