Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Tělesná kondice školáků ve Zlínském kraji patří v mezikrajském srovnání k těm lepším

O tom, že děti ve Zlínském kraji si po stránce sportovní kondice, vůbec nestojí špatně, svědčí výsledky projektu Sazka Olympijský víceboj, organizovaného Českým olympijským výborem. 


Zlínský kraj se v rámci čtrnácti českých a moravských krajů umístil na čtvrtém místě (po Praze, Libereckém a Pardubickém kraji). Vyplývá to z informací, které písemně sdělil hejtmanovi Zlínského kraje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. 

„Čím blíže mají děti do sportovních klubů, tím jsou zdatnější, neboť se ukazuje, že v současné době děti sportují hlavně organizovaně. Velmi si cením toho, že Zlínský kraj sportování dětí věnuje náležitou pozornost a podporu, což dokazují opakovaná přední umístění školáků z Vašeho regionu v žebříčku pohybové zdatnosti," píše v dopisu hejtmanu Jiřímu Čunkovi předseda Českého olympijského výboru. 

Projektu Sazka Olympijský víceboj se zúčastnilo přibližně 80 tisíc školáků z celé České republiky. Ve Zlínském kraji bylo zapojeno 64 základních škol a odpovídajících stupňů gymnázií (6. - 9. třída). Sazka Olympijský víceboj obsahuje osm disciplín, které jsou definovány tak, aby rozvíjely všeobecnou fyzickou kondici dětí (rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost). 

Zlínský kraj v letošním roce uvolnil výhradně právě na podporu mládežnického sportu 20 milionů korun.

 


Autor: Helena Mráčková
Vložil/a: Radka Evjáková