Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci v základní škole Vsetín, Rokytnice připravili Den zdravého jídla - farmářský trh s doprovodným programem

Den zdravého jídla. Tak se jmenuje školní farmářský projektový den, který připravili žáci se svými učiteli 11. června v areálu a zahradě Základní školy Rokytnice ve Vsetíně. Akce začne v 9.00 a potrvá do 12.30, odpoledne pak bude pokračovat programem pro veřejnost od 14.30 do 17.00 hodin. Hlavním tématem je jídlo a jeho příběh, zdravý životní styl a místní udržitelná ekonomika.

 

„Žáci v těchto dnech pracují ve výuce i v domácí přípravě na vybraných tématech a připravují aktivity pro své spolužáky, rodiče a veřejnost. Program dne bude velmi bohatý a inspirativní,“ pozvala Iva Koutná z Lísky, která se bude na farmářském dni rovněž prezentovat a zároveň se podílí na projektu Bezpečně a zdravě do životo – rozvoj kompetencí v základním a středním vzdělávání.

 

Dopoledne si žáci připravili aktivitu s názvem „Děti dětem“, což bude simulace farmářského trhu. Program začne v 9.00 a potrvá do 12.30. Odpolední část začne ve 14.30 pod názvem „Děti, Líska a výrobci pro rodiče a veřejnost“. Do programu přispějí nejen žáči školy, ale i místní řemeslníci, farmáři a výrobci. Lidé se mohou těšit na tkaní, keramiku, mokré filcování, paličkování, předení, krumplování, šití papučí, zpracování mléka a masa, řezbářství nebo na slaměné ošatky. Nebude chybět ani veselý dvorek Vojty Molka. „Kromě farmářského trhu se lidé mohou těšit i na prezentace prací dětí a kulturní program, o který se postarají žáci školy a také Cimbálová muzika Vsacánek,“ dodala Iva Koutná.

 

Akce se koná za každého počasí.

http://www.liska-evvo.cz/doc/farmarsky-den-v-zs-rokytnice

 

V tento den také LÍSKA vyhlásí 2. ročník SOUTĚŽE O TITUL REGIONÁLNÍ VÝROBCE podporující místní udržitelnou ekonomiku ve Zlínském kraji.

Patronkou soutěže je paní Mgr. Milena Kovaříková, předsedkyně Výboru pro územní plánování, zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova Zastupitelstva Zlínského kraje.

Soutěž proběhne v rámci projektu Poctivě vyrobené – podpora místní udržitelné místní ekonomiky ve Zlínském kraji, spolufinancovaného z prostředků Zlínského kraje, v období do 31.8.2015.
Autor: Michaela Mitáčková
Vložil/a: Mirka Kocůnová