Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský kraj ocenil školní metodiky prevence

​Nejlepší školní metodici prevence ze Zlínského kraje byli včera představiteli Zlínského kraje oceněni ve Starém Městě. Za jejich kvalitní preventivní práci ve školním roce 2013/2014 jim osobně poděkovali náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas a radní Petr Navrátil a Ladislav Kryštof.

Náplní práce školních metodiků je tvorba a koordinace preventivních programů na školách, které spočívají v prevenci nežádoucích sociálně patologických jevů, jakými jsou záškoláctví, různé formy závislostí, násilí, vandalismus nebo v krajním případě i kriminální chování. „Domnívám se, že úloha školních metodiků prevence je v dnešní době nezastupitelná. Jejich práce si nesmírně vážím, protože pokud se dělá dobře a poctivě, je to ve škole hned vidět. A to nejen mezi žáky, ale i mezi pedagogy a na atmosféře celé školy,“ uvedl radní Petr Navrátil, odpovědný za oblast školství, mládeže a sportu.

Ocenění se shodli na tom, že největší odměnou za jejich práci je jim důvěra, kterou cítí od svých žáků a studentů, a pak také to, když vidí, že jejich svěřenci chodí do školy rádi. Rovněž uvedli, že bez pomoci vedení školy a kolegů pedagogů by jejich práce nebyla možná.

Ocenění metodici byli vybráni odbornou komisí složenou z pracovníků Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje a Krajské pedagogické-psychologické poradny a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Zlín.

Vedení Zlínského kraje si uvědomuje, že je práce školních metodiků prevence velmi náročná, proto pro letošní rok vyhlásilo Podprogram na podporu preventivních aktivit škol a školských zařízení. Přihlásilo se do něj 40 škol, podpořeno bylo 19 z nich.

Ocenění školní metodici prevence:

Marcela Langerová (ZŠ a MŠ Sazovice)
Hana Palánková (ZŠ T. G. Masaryka, Uherské Hradiště-Mařatice)
Drahomíra Semencová (ZŠ Přílepy)
Petra Bradáčová a Miroslav Koňárek (ZŠ Zlín, M. Alše)
Jaromír Kusák (ZŠ Zlín, Štefánikova)
Michal Marek (2. ZŠ Napajedla)
Ludmila Turčínková a Martina Hešová (ZŠ Zlín, Okružní)
Marta Eibensteinerová (ZŠ Babice)
Vendula Vlachynská a Miluše Hladká (ZŠ Uherské Hradiště, Sportovní)
Markéta Frantová (ZŠ Ostrožská Nová Ves)
Lenka Dujková (ZŠ Valašská Polanka)
Pavla Zezulová (ZŠ Slovan, Kroměříž)
Libuše Tesaříková (ZŠ Zdounky)
Alena Pekařová (SPŠ Otrokovice)
Pavel Mikulčík a Jitka Majcová (Gymnázium Jana Pivečky a SOŠ Slavičín)
Jan Suchomel (SPŠ polytechnická – COP Zlín)
Pavel Krůžela (ZŠ praktická Halenkov)

Autor: Jan Vandík
Vložil/a: Radka Evjáková