Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
VII. Krajská konference k primární prevenci rizikového chování pro mateřské školy

V návaznosti na Krajský plán primární prevence rizikového chování Zlínského kraje 2019 – 2027 připravil Zlínský kraj i v tomto roce krajskou konferenci k primární prevenci rizikového chování. VII. Krajská konference k primární prevenci rizikového chování pro mateřské školy se uskutečnila dne 25. listopadu 2019 ve Zlíně.

Prvních šest let v životě dětí je klíčových, proto s prevencí musíme začít už u těch nejmenších. To je důvodem aktivity Zlínského kraje - Odboru školství, mládeže a sportu, připravit pedagogy na práci s preventivními aktivitami, představit nové formy a metody tak, aby působení na děti bylo intenzivní, navazující a smysluplné. Začátek prevence je v mateřských školách.

Cílem krajské konference je pomoci mateřským školám pochopit souvislosti a principy uplatňující se v oblasti primární prevence již u dětí předškolního věku. Hlavními principy, které se v primární prevenci osvědčily, jsou provázanost, následnost, multidisciplinární spolupráce, kreativita, interaktivita.   

Lektory VII. Krajské konference k primární prevenci rizikového chování pro mateřské školy byli PhDr. Pavla Doležalová, Ph.D. s přednáškou „Trauma v dětském věku"; následně Mgr. Petra Sobková přiblížila účastníkům téma „Rodičem a učitelem 2.0 aneb digitální technologie a kyber" a na závěr vystoupil pan Zdeněk Patík s problematikou bezpečnosti silničního provozu.  


Prezentace přednášejících naleznete v příloze:

 Trauma v dětském věku.ppt

  BESIP.pptx


Autor: Šárka Kostková
Vložil/a: Šárka Kostková