Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský kraj přispěje na ekologické aktivity milionem korun

Rámec programu na podporu ekologických aktivit v kraji projednala krajská rada a doporučila jeho schválení zastupitelstvu. Program přispěje ke zpestření nabídky aktivit environmentální vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) i ke stabilizaci sítě středisek ekologické výchovy ve Zlínském kraji.

„Z tohoto našeho programu bude podpořeno školní i mimoškolní environmentální vzdělávání dětí a mládeže, dále aktivity na školních zahradách, badatelsky orientované vyučování, osvěta veřejnosti, ekologické poradenství či vzdělávání dospělých pro práci s dětmi v environmentální oblasti," přiblížila radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková. 

Celková částka vyčleněná na program je 1 milion korun. Minimální výše podpory na jeden projekt je stanovena 20 tisíc korun, maximální výše podpory pak na 100 tisíc korun. O podporu budou moci zažádat spolky, ústavy, školy a školská zařízení, obecně prospěšné společnosti a církevní právnické osoby se sídlem ve Zlínském kraji.

Zveřejnění programu na úřední desce včetně formuláře žádosti se předpokládá v prosinci, příjem a registrace žádostí o podporu by pak měl probíhat v lednu a únoru příštího roku. 


Autor: Jan Vandík
Vložil/a: Radka Dohnalová