Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nabídka dlouhodobých mezinárodních programů vzdělávacího centra TEREZA

 

Vážená paní koordinátorko EVVO / vážený pane koordinátore EVVO,

 

 

dovolujeme si Vám zaslat nabídku dlouhodobých mezinárodních programů vzdělávacího centra TEREZA. Jsme nevládní nezisková organizace, která již přes 36 let působí v oblasti environmentální výchovy. V našich programech je aktuálně zapojeno více než 800 škol v celé ČR.

 

Kdo je TEREZA?  - www.terezanet.cz

Věříme, že VELKÉ ZMĚNY ZAČÍNAJÍ OD NEJMENŠÍCH. Proto VZDĚLÁVÁME DĚTI, aby vytvářely společnost přátelskou k přírodě. Přidejte se k nám, pokud si přejete, aby se děti učily venku, rozuměly životnímu prostředí a výuka přírodovědných předmětů je bavila.

 

V každém z našich programů na to jdeme trochu jinak. Vyberte si, který je pro vás ten nejvhodnější. Můžeme jej také vybrat společně. Kontaktujte nás na tereza@terezanet.cz, nebo tel. č. (+420) 224 816 868

 

LES VE ŠKOLE: Jdeme na to od Lesa - www.lesveskole.cz

Proč chodit ve výuce ven? Žáci se budou v dalších hodinách lépe soustředit, budou zdravější, zlepší se jejich vzájemná komunikace a lépe se poznají. A to je všechno? Přesvědčíme Vás, že jde o mnohem víc! V programu Les ve škole je zásadní, aby se část výuky odehrávala přímo v lese. Žáci les vnímají všemi smysly a učí se od něj.

 

GLOBE: Jsme zvídaví a bádáme - www.globe-czech.cz

V programu GLOBE jde hlavně o to přírodu a okolí školy pořádně prozkoumat. Bádáme o sto šest. Žáci kladou vlastní otázky, formulují domněnky, plánují vlastní pokusy. Systematickým monitorováním se stávají skutečnými experty na životní prostředí v okolí své školy. Výsledky svých badatelských projektů prezentují na školních, celostátních i mezinárodních konferencích.

 

EKOŠKOLA: Aktivně měníme svou školu k lepšímu – www.ekoskola.cz

Hurá do akce! Ekoškoláci vědí, že hrdinou může být každý. Ovlivňují svoji školu a tím se učí ovlivňovat i svět kolem sebe. Hlavním cílem programu Ekoškola je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na

životní prostředí. Taková Ekoškola má svůj Ekotým, který nad vším pečlivě bdí a změny organizuje. Za svou činnost se nestydí, ba naopak. Poté, co získá mezinárodní titul, hrdě vyvěsí na svou školu plaketu a vlajku.

 

Těšíme se na spolupráci!

 

Za TEREZU

 

Petr Daniš

ředitel
petr.danis@terezanet.cz
TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú.
Haštalská 17, 110 00 Praha 1
tel.: 224 816 868
www.terezanet.cz

 

 

Bližší informace naleznete v příloze:

 Nabídka od TEREZY září 2016.pdf

 

 

 

Autor: Petr Daniš
Vložil/a: Petra Marková