Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projekt zaměřený na bezpečnost nejmenších účastníků silničního provozu - Goodyear Bezpečná školka

V silničním provozu hrozí předškolním dětem velké nebezpečí, protože málokdy znají dopravní předpisy a pravidla. Prevence a osvěta skrze dopravní výchovu zacílenou na předškolní děti můžou účinně řešit celou řadu příčin dopravních nehod. Projekt Goodyear Bezpečná školka proto šíří povědomí o pravidlech chování v dopravě, školí učitele mateřských škol o dopravní výchově pro předškolní děti a vybavuje mateřské školy zaregistrované v programu reflexními vestičkami a doplňky. Letos se o bezpečnost zasazuje již desátým rokem.

Projekt Goodyear Bezpečná školka byl zahájen v roce 2008 a již od počátku patří mezi jeho hlavní cíle zvyšování bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu. Nezaměřuje se svými aktivitami výhradně na mateřské školy, ale také na rodiče i další osoby podílející se na výchově dětí. Projekt usiluje především o prevenci a osvětu prostřednictvím dopravní výchovy a s pomocí různých aktivit se tak snaží o formování bezpečných vzorců chování u dětí předškolního věku. V roce 2015 pořádal projekt Goodyear Bezpečná školka celorepublikovou dopravně vzdělávací konferenci pro pedagogy mateřských škol s názvem Dopravní výchova s Bezpečnou školkou, nad kterou převzal záštitu BESIP - hlavní koordinační subjekt bezpečnosti silničního provozu v České republice.

 Za dobu existence se do projektu Bezpečná školka zapojilo přes 2 000 českých a slovenských mateřských škol. V rámci registrace získaly školky přes 60 000 reflexních vest pro děti i dospělé, které využívají při pohybu na komunikacích," řekl Vojtěch Gurin, Consumer Marketing Coordinator CZ/SK ve společnosti Goodyear Dunlop Tires.

Jednou z aktivit Bezpečné školky jsou dopravně-bezpečnostní akce pro veřejnost ve vybraných městech České a Slovenské republiky. Děti, pedagogové i široká veřejnost se mohli v posledních letech na jednotlivých zastávkách roadshow Bezpečné školky dozvědět důležité informace o bezpečnosti v dopravě. Na akcích se rozdávaly reflexní přívěsky a náramky, které významným způsobem zvyšují viditelnost a tím pádem bezpečnost chodců a cyklistů v silničním provozu. 

Další součástí projektu je pořádání fotografických a vědomostních soutěží na facebookové stránce zaměřené na rodiče s dětmi nebo vyhlašování pravidelných tvořivých soutěží pro registrované mateřské školy o výukové materiály zaměřené na dopravní výchovu, užitečné reflexní doplňky, pomůcky a knihy pro nejmenší, které společnost Goodyear také sponzoruje. V současné době probíhá v rámci projektu soutěž, ve které dokonce samy děti analyzují dopravní situaci v okolí své školky a posílají návrhy, jak zvýšit bezpečnost v jejich sousedství.

Do letošní jarní soutěže věnovala ceny společnost Makra Didakta, s.r.o., tradiční český výrobce nábytku a vybavení do základních a mateřských škol.  Nabízí kompletní sortiment nábytku, tabulí a IT techniky, didaktických a motorických pomůcek, sportovního vybavení, vybavení zahrad nebo pomůcek na výtvarnou výchovu. Zvláštní důraz klade na bezpečnost dětí i seniorů, a to jak při výrobě nábytku, který vyrábí ve speciálním Safety programu, tak i účastí na projektech jako je Goodyear Bezpečná školka.

Autor:
Vložil/a: Radka Evjáková