Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Týden skleněných zabijáků

Vydejte se v týdnu od 24. do 30. září ke skleněným plochám a pomozte upozornit na skleněného zabijáka, který pro naše ptactvo představuje velké nebezpečí.

Prosklené plochy v oknech nebo opláštěních celých budov, ale třeba i na zastávkách hromadné dopravy nebo v protihlukových stěnách představují pro ptáky neviditelného zabijáka, který má ročně na svědomí jen v Česku odhadem mnoho set tisíc ptačích životů. A ve světovém měřítku jdou odhady do miliard.

V týdnu od 24. do 30. září se proto lidé po celém světě vydají ke skleněným plochám ve svém okolí a při akci Collision Count Week pořádané organizací FLAP Canada budou pátrat po ptácích, kteří se nárazem do zrcadlící nebo průhledné plochy zabili nebo poranili.

Přidejte se i Vy  – má to smysl. Údaje získané při hromadném mapování ptáků zabitých o skleněné plochy  poskytnou přesnější čísla a jasné argumenty pro následná jednání s majiteli nebezpečných objektů.

Více informací naleznete na adrese https://www.birdlife.cz/pomozte-chranit-ptaky-a-zapojte-se-do-tydne-skleneneho-zabijaka/.


Autor: Lukáš Viktora
Vložil/a: Radim Sukop