Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje videosoutěž „Zacíleno na udržitelný rozvoj“

MŽP odstartovalo videosoutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ, ZUŠ a členy organizací volnočasových organizací. Přihlášky do videosoutěže lze zaslat do 31. května 2019.

Agenda 2030, kterou schválilo v roce 2015 mezinárodní společenství OSN, obsahuje 17 Cílů udržitelného rozvoje, tzv. Sustainable Development Goals (SDGs). Tyto cíle se snaží řešit problémy současného světa, kterými jsou například klimatické změny a degradace životního prostředí, hlad a podvýživa, rostoucí příjmové nerovnosti, nemožnost vzdělání či nadspotřeba a přemíra odpadů.

Který z těchto problémů je pro mladou generaci nejpalčivější? A je něco, co mohou pro daný cíl oni jako jednotlivci či třída udělat?

Videa s odpovědí na tyto otázky mohou soutěžící posílat do 31. května 2019. Stačí pouze vyplnit formulář, popsat projekt a přidat odkaz na video. Vítězové videosoutěže získají ocenění Ministerstva životního prostředí a věcné nebo zážitkové ceny. Vítězné projekty a díla budou následně prezentovány široké odborné i občanské veřejnosti. Kritéria soutěže a další podrobnosti jsou uvedeny na internetové stránce https://www.tydenudrzitelnosti.cz/videosoutez/.

Soutěž probíhá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, který se koná od 31. května do 5. června. Přehled všech akcí pro rok 2019 najdete na webu https://www.tydenudrzitelnosti.cz/.

Autor: Jitka Burianová
Vložil/a: Radim Sukop