Zažijte výstavu “Sto let zlínského designu” zblízka

3. květen 2022
Nabídka vzdělávacích programů pro školy
Autor/ka článku: Dušan Sviečka
Zažijte výstavu “Sto let zlínského designu” zblízka

Zlínský kreativní klastr si Vás dovoluje pozvat na výstavu “Sto let zlínského designu”, která je 7. -15. května 2022 pořádaná při příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o Zlíně a v rámci dnů studentského designu FMK UTB s názvem Zlín Design Week.

Výstava se zaměřuje na reflexi fenoménu zlínského designu, jehož počátky byly položeny již v rozvíjející se firmě Baťa mezi světovými válkami jako součást přirozeného vývoje průmyslového impéria. Design je jednou ze základních činností, který významně ovlivňuje kvalitu našeho života. Výstava připomíná jeho kořeny, historickou genezi a důležité osobnosti, ale též reflektuje na současný stav.

Výstava “Sto let zlínského designu” je určena nejen široké veřejnosti, ale i školám, kterým nabídne vhled do průmyslového designu a studentům tak představí lákavou alternativu při výběru jejich povolání.

Rádi bychom proto školám nabídli možnost zažít výstavu zblízka formou:

  • Setkání s designéry prestižních zlínských firem
  • Komentované prohlídky jednotlivých expozic
  • Workshopy pod vedením vystavovatelů

Na základě domluvy jsme schopni zrealizovat program na míru Vašim potřebám.

Výstava “Sto let zlínského designu” probíhá od 7.-15. 5 2022 vždy od 10-18 hod. a je rozdělena do několika částí:

  • I. část expozice je umístěna v interiéru budovy 14|15 Baťova institutu, která historicky shrnuje období sta let vývoje průmyslového designu ve Zlíně a jeho okolí a představuje též tvorbu absolventů UTB a VŠUP.  Lokace: Vavrečkova 7040
  • II. část expozice se nachází v 61. budově průmyslového areálu Svit a představuje současnou produkci významných představitelů designu na Zlínsku (Tescoma, TON, mmcité, EGOE, NOVO design,  a další). Lokace: ulice J. A. Bati, průmyslový areál (dostupná chůzí od b. č. 15 – cca 400 m., cca 150 m od zastávky veřejné dopravy, zastávka Antonínova)

Pro více informací či rezervaci termínu prosím kontaktujte: Michaelu Pavlík, .michaela.pavlik@kreativnizlin.cz