Zapojte svoji organizaci do výměn mládeže a pomozte mladým lidem poznat svět

15. srpen 2023
Mezinárodní spolupráce ve školství a vzdělávání
Autor/ka článku: Dům zahraniční spolupráce
Zapojte svoji organizaci do výměn mládeže a pomozte mladým lidem poznat svět

Díky výměnám mládeže mají mladí lidé možnost poznat novou kulturu a získat cenné zkušenosti. V rámci výměny mládeže vycestovala Amanda Stašková do zahraničí již třikrát. Setkala se tu s mnoha dalšími účastníky z několika evropských zemí. V krátkém rozhovoru jsme se Amandy zeptali, jak taková výměna mládeže probíhá, a jaké zkušenosti a zážitky si z výměn přivezla.

Co jsou výměny mládeže? 

Mladí lidé ve věku 13-30 let, kteří nemohou nebo nechtějí vyjet se svou školou, se mohou díky programu Erasmus+ zúčastnit v rámci výměny mládeže. Díky výměně mládeže se mohou setkat dvě nebo více skupin z různých zemí a pracovat na tématu, které je zajímá. Účastníci získávají nové znalosti a dovednosti, poznávají jiné kultury, a rozšiřují obzory a možnosti svého budoucího uplatnění.

Žádosti o grantovou podporu vždy předkládá organizace nebo skupina mladých lidí.  Zájemci o účast ve výměně mládeže musí najít organizaci zapojenou do projektu, která aktuálně hledá účastníky. Výměny mládeže mohou trvat od pěti až po 21 dní.

Podzimní výzva k předkládání žádostí pro projekty v rámci aktivity Výměny mládeže

Erasmus+ umožňuje předkládání žádostí o financování projektů každý rok celkem dvakrát. Nejbližší termín je již 4. října 2023. Všechny podmínky, které musí vaše organizace splňovat, a další podrobnosti k žádosti najdete na webu DZS v rubrice Erasmus+ Výměny a pobyty..

Nevíte si rady, jak postupovat? Zúčastněte se infowebinářů Domu zahraniční spolupráce, na kterých vás provedeme procesem podání žádosti:

  • Informační webinář pro zájemce o projekty výměn mládeže, mobilit pracovníků a participace mládeže (KA1) – webinář se bude konat online prostřednictvím MS Teams dne 6. září 2023 od 9:00 do 12:00.
  • Na webinář se zaregistrujete v odkazu na webu DZS.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na Petru Receado de Cunha (petra.receado@dzs.cz) nebo Michalu Velingerovou (michala.velingerova@dzs.cz).

 

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce