Zapojte se do soutěže DiscoverEU, vyhrajte jízdenku a objevujte Evropu

2. březen 2023
Vzdělávání v zahraničí
Autor/ka článku: Šárka Pokorná, Dům zahraniční spolupráce
Zapojte se do soutěže DiscoverEU, vyhrajte jízdenku a objevujte Evropu

Je vám 18 let a chcete cestovat po Evropě? Přihlaste se do soutěže a vyhrajte vlakovou jízdenku. DiscoverEU je iniciativa programu Erasmus+, díky které mohou každý rok mladí lidé cestovat po Evropě, poznávat její historii, společnost a kulturu.

Bezplatnou časovou jízdenku využilo od roku 2018, kdy vyrazili za dobrodružstvím první výherci, již skoro 200 000 mladých lidí. Tisícům mladých lidí DiscoverEU umožňuje zažít vlakové dobrodružství a udržitelně cestovat napříč kontinentem. Mají tak šanci poznat krásy a rozmanitost Evropy (často úplně poprvé v životě) a taky se seznámit se zahraničními vrstevníky.

„Evropa je plná krásných míst a osamostatnit se a převzít zodpovědnost je velkým a důležitým krokem. Z toho vyplývá, že je to ten nejlepší čas vyrazit, protože tuto možnost už pravděpodobně nikdy nedostanete. V neposlední řadě můžete na své cestě získat spoustu nových přátel, ať už z řad dalších cestovatelů DiscoverEU nebo náhodných kolemjdoucích. A to je za mě velký bonus! Nedokážu si představit cestovat, aniž bych poznal někoho nového, takže až přijde váš čas, nestyďte se, bavte se. Nemáte co ztratit.“ Jakub z České republiky procestoval 5 zemí za 22 dní.

Nejbližší kolo proběhne od 15. března 2023 do 29. března. Soutěže se mohou zúčastnit lidé narození mezi 1. červencem 2004 (včetně) a 30. červnem 2005 (včetně). Od 15. března se stačí pouze přihlásit na webu Youth.europa.eu, vyplnit kvízové otázky a čekat na výsledek. Pokud budete vybráni, můžete mezi 15. červnem 2023 a 30. září 2024 využít třicetidenní vlakovou jízdenku po Evropě. Seznamte se s pravidly soutěže podrobněji na výše uvedeném webu.

Všichni zájemci se můžou na Facebooku zapojit do aktivní komunity #DiscoverEU Official, kde můžou hledat spolucestující nebo získat užitečné tipy od ostatních členů.

 

 

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce