Základní umělecká škola Uherské Hradiště už podruhé na Jiráskově Hronově

3. srpen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Marika Blažková
Základní umělecká škola Uherské Hradiště už podruhé na Jiráskově Hronově

Letos na Jiráskově Hronově třikrát ve dnech 5. a 6. srpna v sále Josefa Čapka vystoupí v hlavním programu soubor kramářských písní Rodina Nemravova s představením PopArtová píseň Slavná kauza Bakinghem.

Hrají a zpívají učitel literárně-dramatického oboru Stanislav Nemrava a jeho žákyně Aneta Holomčíková, hudbu k představení nahráli Jitka Slivečková a Marek Ovčáčík. Pro ZUŠ Uh. Hradiště je velký úspěch, že byl na Jiráskův Hronov vybrán právě jeden z jejích dlouholetých souborů. Je to teprve popáté v historii, co na tuto prestižní přehlídku za 90 let její existence postoupil soubor nebo jednotlivec z okresu Uherské Hradiště.

Jiráskův Hronov je mezinárodní festival amatérského divadla České republiky. Festival je mezidruhový, konají se tu inscenace činoherního, pohybového či experimentálního divadla. Hlavní program tvoří výběr nejlepších inscenací z krajských přehlídek a zahraniční hosté. Každoročně se ho kromě účinkujících zúčastní přibližně tisíc dalších účastníků.

Podle dostupných pramenů se od roku 1931 zúčastnili této nejdůležitější přehlídky amatérského divadla z našeho okresu celkem 4 zástupci: 1995 –  Soubor Dohráli jsme ZUŠ Uherské Hradiště, Lewis Carroll: O nich a o Alence, r. Hana Nemravová, 1996 – Tomáš Šulaj vystoupil na Večeru finalistů SČDO, Eugen O_Neill: Smutek sluší Elektře, 1998 – Pohybové divadlo Facka Uherské Hradiště, Sergej Sanža: Rumiště, r. Sergej Sanža (vedle Sergeje, který byl také externím učitelem naší školy, zde hrála i Hana Nemravová), 2002 – BLIC Ostrožská Nová Ves – kolektiv: Setkání s Kateřinou, r. Ivana Bendová.

Na Youtube můžete shlédnout video upoutávku na představení.