Zájem škol o podporu při doučování žáků

8. prosinec 2020
Pedagogové
Autor/ka článku: Národní pedagogický institut České republiky
Zájem škol o podporu při doučování žáků

Řešíte, jak podpořit žáky s výpadkem ve výuce? Pomoci mohou studenti pedagogických fakult či vyšších odborných škol. Jejich praxe proběhnou přímo ve Vaší základní škole formou skupinového či individuálního doučování vybraných žáků. Doučování může probíhat osobně i on-line.

Mnoho dětí a žáků dětí zůstalo během období distanční výuky bez větší podpory. Bariérou byla technika (nemají doma dostatečné vybavení, připojení) a/nebo problémy v rodině (chybějící kapacita rodičů). Ne všude lze poskytnout dodatečnou pomoc samotnými školami, sociálními službami, či dobrovolníky. Přesto je nutné děti v nadcházejícím školním roce podpořit plošněji a co nejvíce vyrovnávat vzniklé rozdíly. Dobrou možností je zapojení studentů pedagogických oborů, kteří jsou vysoce motivovaní a mají odborné vedení svých kateder.

Máte zájem o podporu? Studenti VŠ pedagogických oborů se zapojují do pomoci žákům v základních školách formou skupinového nebo individuálního doučování. Pokud máte o zprostředkování doučování zájem, vyplňte prosím údaje na webových stránkách Zapojme všechny.

 

Zdroj: Národní pedagogický institut České republiky, www.npicr.cz