Žáci a pedagogové 9 středních škol našeho kraje dvaapůlkrát oběhli v dubnu celou zeměkouli

5. květen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Romana Bujáčková
Žáci a pedagogové 9 středních škol našeho kraje dvaapůlkrát oběhli v dubnu celou zeměkouli

Po celý duben se téměř 3 000 lidí ve Zlínském kraji zapojilo do pomoci Zoo Zlín v rámci 1. ročníku Distančního sportování SŠ. Celou akci opět zorganizovala Obchodní akademie a Vyšší škola odborná Zlín ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů ČR. Nový projekt navázal na březnovou výzvu Obchodní akademie Zlín pojmenovanou Pomáháme pohybem aneb Strava nejen pro puštíka.

Žáci a pedagogové devíti středních škol tak zhruba dvaapůlkrát oběhli celou zeměkouli a našlapali vzdálenost 101 887 km. Největší kilometráží se na tom podílely kluby zkušené Obchodky Zlín, Tauferky Kroměříž, Kostky Vsetín, Gymnázia TGM a Gymnázia Zlín. Díky naprosto fantastickému sportovnímu výkonu dokázali všichni  pro zoo znovu vyšlapat „vydatný“ finanční dar.

Slavnostní vyhodnocení nejúspěšnějších týmů, předání vítězných pohárů, odměn ze zoo a také předání dárkového šeku proběhne 5. 5. v 15.00 v Zoo Zlín expozici klokanů rudokrkých. Sponzorský dar tentokrát poputuje na zástupce ptačí říše, který je s během těsně spjatý – na běžce emu hnědého.