Využití technologií ve výuce na dálku – webináře pro učitele, ředitele a správce sítě

14. duben 2020
Výuka online
Autor/ka článku: Angelika Raisová
Využití technologií ve výuce na dálku – webináře pro učitele, ředitele a správce sítě

Specialisté společnosti Soitron Czechoslovakia organizují ve spolupráci s odborníky ze společnosti Microsoft webináře zaměřené na jednotlivé možnosti vzdělávání na dálku.  Webináře jsou k dispozici pedagožkám a pedagogům, ředitelkám a ředitelům škol prostřednictvím Microsoft Teams zdarma.

Kvůli přerušené výuce v českých a slovenských školách řeší pedagogové nelehký úkol – jak při online hodinách využívat moderní technologie. Pedagogům s tím pomáhá i společnost Soitron prostřednictvím online webinářů, které jsou realizovány výhradně pro učitele, ředitele nebo správce sítě.

Učitelé i žáci dostávají v rámci webinářů řadu užitečných rad, jak používat nástroje Microsoft Office 365 pro školy, včetně desktopové a mobilní aplikace Microsoft Teams. Kvůli zájmů pedagogů bylo nutné navýšit kapacitu webinářů s pomocí nové technologie Broadcast. Nyní se jich může společně zúčastnit až 10 000 účastníků.

Zadání testu je hotové během pár minut

Učitelé si velmi chválí webinář zaměřený na tvorbu písemných prací prostřednictvím nástroje Microsoft Forms. Umožňuje během pár minut vytvářet například testy z matematiky a snadno je sdílet se studenty. Součástí každého webináře je i seznámení se s funkcionalitou aplikace OneNote, určené k zapisování a předávání učební látky na dálku.

Populární jsou i webináře zaměřené na komunikaci prostřednictví Microsoft Teams. Na jednom z nich spolupracoval i Tomáš Milička, učitel informatiky a matematiky na GPOA Znojmo. „Hlavní výhoda používání Microsoft Teams ve vyučování spočívá v tom, že mezi sebou studenti ihned komunikují. Okamžitě se mohou na cokoliv ptát, a z mé zkušenosti jsou mnohem aktivnější než ve třídách. Záznam vyučovací hodiny se navíc nahrává, takže se k němu mohou kdykoliv vrátit a v klidu si probíranou látku prostudovat,” uvádí Tomáš Milička a dodává, že jedním z velkých bonusů webinářů je právě vznik komunity pedagogů, kteří chtějí od společnosti Soitron i nadále pomáhat a radit.

Aktuální přehled webinářů a záznamy již uskutečněných, najdete na stránkách společnosti Soitron v sekci webináře.