Výtvarná soutěž na motivy zlínské „BARUMKY“ pomůže k léčbě dětí s leukemií

29. březen 2021
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Helena Mráčková 
Výtvarná soutěž na motivy zlínské „BARUMKY“ pomůže k léčbě dětí s leukemií

Nadcházející 50. ročník legendární Barum Czech Rally Zlín, jejímž významným finančním partnerem je Zlínský kraj, dává široké veřejnosti příležitost zapojit se do výtvarné soutěže o atraktivní ceny. Pod patronátem hejtmana Radima Holiše a zlínského primátora Jiřího Korce bude mít navíc tato soutěž dobročinný rozměr, protože díla půjdou do dražby ve prospěch dětí léčících se s leukémií.

Organizátoři jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín přišli s nápadem vtáhnout veřejnost do výtvarné soutěže s jednoduchým zadáním: vytvořit obraz, jehož obsah bude mít jasnou spojitost s ´barumkou´. „Nemusí jít jen o motivy aut, ale třeba také o ztvárnění jezdců, o zachycení atmosféry závodů nebo míst na trati,“ sdělil Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín a dodal: „Úzký vztah mezi ´barumkou´ a výtvarným uměním není žádnou novinkou. Od začátku soutěže až do 90. let patřily vyobrazené závodní vozy k hlavním symbolům jednotlivých ročníků, ať už šlo o plakáty, programy nebo poutače v ulicích. Nyní, kdy kvůli epidemii zůstává mnoho lidí izolovaných ve svých domácnostech, je chceme vyzvat ke tvůrčí aktivitě s možností vyhrát opravdu zajímavé ceny.“

Pořadatelé rally se shodli s hejtmanem Zlínského kraje i s primátorem Zlína na myšlence dát soutěži také dobročinný přesah, a tak obrazy budou zařazeny do dražby, jejíž výtěžek pomůže rodinám dětí léčících se s leukémií.

„Velmi vítám snahu organizátorů ´barumky´ povýšit tuto tradiční a hojně navštěvovanou akci na společensky prospěšný projekt. Líbí se mi už iniciativa minulých let ´Jedu na dřeň´ zaměřená na nábor dárců kostní dřeně. Letos chceme rozšířit spektrum pomoci dětem s leukémií,“ řekl hejtman Radim Holiš. „Momentálně se sice vše hodně točí kolem COVID-19, ale nesmíme zapomínat na to, že je mnoho vážně nemocných lidí a bohužel i dětí, kterým musí být poskytnuta léčba. Kvůli tomu, že se někdo z rodičů musí doma postarat o malého pacienta po jeho hospitalizaci, musí zpravidla i na čas opustit zaměstnání, což rodiny často sociálně postihuje. Právě proto je chceme podpořit,“ dodal hejtman Holiš.

Vše potřebné o soutěži na: www.czechrally.com