Už je možné se registrovat do soutěže Zlatý oříšek 2020

2. září 2020
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Jarmila Vaclachová
Už je možné se registrovat do soutěže Zlatý oříšek 2020

Nadační fond Zlatý oříšek otevírá další ročník celonárodní soutěže pro nadané, úspěšné a šikovné děti České republiky napříč všemi obory. Tyto děti tak opět mají příležitost zúčastnit se krajských kol ve vybraných krajích, ale především slavnostního celostátního novoročního finále v České televizi, a odnést si jednu ze sedmi prestižních cen společně s finanční odměnou na podporu jejich další činnosti.

Děti, jste dobré ve sportu, matematice, tanci, jízdě na koni, krásně malujete, zpíváte či recitujete? Je vám mezi 6 a 14 lety? Pak je Zlatý oříšek Zlínského kraje pro vás to pravé! Můžeš sebe nebo celý kolektiv přihlásit na www.zlatyorisek.cz/zlinsky-kraj a počkat, jestli tebe nebo celou skupinu vybereme mezi 12 finalistů. Z těch pak odborná porota při slavnostním finále, které se bude konat na podzim v Holešově, zvolí tři vítěze. Uzávěrka přihlášek 23. září 2020!

Celostátní talentová soutěž Zlatý oříšek je největší svého druhu, navíc nemá žádné kategorie, omezená je pouze věkem. Již více než deset let se v rámci ní každý rok oceňuje desítka nejtalentovanějších dětí či dětských kolektivů v republice. Slavnostní finále každoročně vysílá na Nový rok Česká televize a Český rozhlas. Děti v rámci soutěže nejen získají originální sošku s ptáčkem, který drží zlatý oříšek v zobáčku, ale také finanční odměnu. Ta jim pak většinou slouží k úhradě nákladů spojených s jejich koníčkem.

Smyslem krajského předkola Zlatého oříšku ve Zlínském kraji, je zejména užší spojení talentovaných dětí s městy a obcemi, ze kterých pocházejí. Ideou je, aby se samosprávy o děti staraly, podporovaly je, spolupracovaly s nimi. V rámci krajského kola, které vyhlašuje Středisko volného času Holešov, mají děti navíc větší šanci získat sošku Zlatého oříšku než v rámci tvrdé celostátní konkurence. Tři vítězové pak automaticky postupují do celostátního finále.

V loňském roce získali Zlatý oříšek Zlínského kraje: taneční pár Martin Novák a Natálie Vališová z Tanečního klubu Gradace Kroměříž, všestranně nadaný Kryštof Vaněk z Holešova a sálové cyklistky – krasojízda dvojic Tereza Buršíková a Kateřina Návojová. Ti si odnesli sošku, upomínkové předměty a finanční odměnu. Starosta Holešova Mgr. Rudolf Seifert pak udělil ještě speciální cenu „Osobnost regionu“ taneční skupině Happydance z Holešova.

Plakát Zlatý oříšek 2020