Videomapping na platformě 14|15 Baťova institutu

8. březen 2022
Aktuality
Autor/ka článku: Šárka Michalíková
Videomapping na platformě 14|15 Baťova institutu

V úterý 8. 3. 2022 od 18 hodin se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU rozehraje videomapping na vyjádření solidarity s Ukrajinou. Krátké video v národních barvách Ukrajiny se souvisejícími motivy se bude na budovu 15 promítat ve smyčce hodinu, tzn. do 19 hodin.

Videomapping vytvořili studenti ateliéru Digitální design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Fakulta multimediálních komunikací se aktivně podílí na pomoci v současné tíživé situaci, v minulých dnech pořádala materiální sbírku nebo spustila charitativní prodej designu a umění ze svých ateliérů. Více se dočtete zde.

Promítání bude předcházet vernisáž výstavy Hana Mikulenková – FLOW v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně v 17.00 1. podlaží budovy 14. Autorka Hana Mikulenková se rozhodla svou činností podpořit Ukrajinu a na vernisáži bude proto nabízet k prodeji grafické listy z limitované a nelimitované série, které vznikly převážně v zahraničí. Celý výtěžek půjde na konto Člověka v tísni.

Podruhé bude videomapping k vidění také v rámci zahájení Literárního jara Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, které se bude konat ve středu 16. 3. 2022.

Zdroj: Galeriezlin.cz