Velký úspěch starších výtvarníků ze Starého Města a nejmladších z Uherského Hradiště

14. červen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Marika Blažková
Velký úspěch starších výtvarníků ze Starého Města a nejmladších z Uherského Hradiště

Přestože se z důvodů koronavirové situace v tomto školním roce nekonaly nejrůznější výtvarné soutěže, starší výtvarníci ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště, pobočky Staré Město od pedagožky Jany Bouzkové nezaháleli ani na online výuce a zúčastnili se celostátní výtvarné soutěže Čímtačára on-line, stejně jako nejmladší žáci ze třídy Jitky Magdálkové.

Příjemným překvapením bylo, že v kategorii 13–16 let ZUŠ, která byla obsazena nejvyšším počtem zaslaných výtvarných prací – 513, ocenila odborná porota 1. místem právě akvarel letošní 15leté absolventky výtvarného oboru ve Starém Městě Anety Šléglové Ztraceni v temnotě. Také její starší spolužačka, 17letá Kateřina Spáčilová, byla za svou kresbu Napůl člověk, napůl stroj oceněna ve své kategorii Čestným uznáním.

Pro obě velice nadané výtvarnice, které už vlastně několik let navštěvují staroměstskou pobočku ZUŠ Uh, je to veliká radost, že i za této smutné korona situace jejich práce byly oceněny a dodalo jim to určitě velikou chuť a motivaci do další tvorby.

V kategorii nejmladších žáků zaujala porotu v soutěži tvůrčí práce šestiletého Hynka Achillese Podmořské bludiště (1. místo), osmileté Žofie Achilles s obrázkem Podzemní bludiště (Čestné uznání) a sedmiletého Michaela Josepha Lajdy Bludiště v koruně stromu (Čestné uznání).

Všechny oceněné práce jsou k vidění na webových stránkách www.cimtacara.cz.