Vánoční akademie ZŠ Mysločovice

20. prosinec 2023
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Libuše Kračinová
Vánoční akademie ZŠ Mysločovice

Vánoční akademie ZŠ Mysločovice má tradici více než dvě desítky let. Za tu dobu počet žáků školy, tedy účinkujících významně narostl. S tím souvisí i stále narůstající počet diváků v tělocvičně školy, v níž se celá akce odehrává. V publiku bývají nejen rodiče a příbuzní žáků, ale také naši absolventi, bývalí pracovníci školy a starostové spádových obcí.

Dlouholetým palčivým problémem při organizaci této celoškolní akce byla omezená kapacita tělocvičny, s tím související (ne)pohodlí diváků a špatná viditelnost na jednotlivá vystoupení.  Z těchto důvodů jsme se letos odhodlali akademii inovovat dvěma výraznými kroky. Streamem a pódiem.

Všechny nás překvapil vysoký zájem o živý přenos akademie. Stream dosáhl v průběhu akce v průměru 210 zhlédnutí (předpokládáme, že ve většině domácností se na vystoupení dívalo více lidí). Řada diváků také využila možnost puštění programu i po přenosu, a tak během následujícího víkendu přesáhl počet zhlédnutí číslo 1800. Živé vysílání nám skutečně pomohlo snížit vždy obrovské množství přítomných diváků v tělocvičně i prostorech před ní.

Montované pódium zaručilo publiku lepší viditelnost, přičemž svou velikostí nijak neomezovalo produkci tříd. Jednotné židličky, které v maximální možné míře zaplnily tělocvičnu, zajistily pohodlí téměř všem divákům. Zároveň s pódiem proměnily tělocvičnu v opravdový divadelní sál!

Stream i pódium byly velkým zážitkem nejen pro diváky, ale také pro samotné žáky, v nichž letošní novinky vzbuzovaly oproti předchozím letům ještě větší pocit odpovědnosti za kvalitu svých programů. Na podiu, v záři reflektorů a v záběru kamer se cítili všichni účinkující jako skuteční profesionálové: herci, tanečníci, zpěváci, sportovci. Tomu odpovídaly i jejich nádherné výkony!

Doufáme, že diváci, přítomní v tělocvičně i ti doma u svých přijímačů, byli s novinkami Vánoční akademie 2023 spokojeni a stejně jako my se už těší na další ročník.