Valašskomeziříčské gymnázium slaví 150 let

3. září 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Filip Dřímal
Valašskomeziříčské gymnázium slaví 150 let

Prvního října 2021 uplyne 150 let od okamžiku, kdy zahájilo výuku Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Založení prvního českého gymnázia na Valašsku, které je zároveň čtvrtým nejstarším českým gymnáziem na Moravě, bylo významným krokem pro rozvoj zdejšího regionu a v průběhu let prošly jeho branami tisíce úspěšných absolventů.

Tým zaměstnanců a studentů a spolupracovníků Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí připravuje při této příležitosti řadu akcí, které proběhnou hlavně v září 2021 a na které je veřejnost města a regionu srdečně zvána.

V Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů bude od 9. září do 31. října 2021 instalována výstava Gymnázium a jeho město o historii školy.

V pátek 10. září se uskuteční slavnostní jízda studentů a zaměstnanců školy v historických kostýmech parním vlakem do Kroměříže. Tento happening symbolicky připomene účast a zásadní roli Františka Palackého, podle nějž je naše gymnázium pojmenováno, na kroměřížském sněmu v roce 1848.

V pátek 24. září v 18:00 proběhne slavnostní Akademie GFPVM, při níž na pódiu v sále Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí vystoupí naši studenti i úspěšní absolventi.

V sobotu 25. září bude škola od 9 do 15 hodin škola otevřena veřejnosti, vedle současných aktivit školy bude možné zhlédnout výstavu časosběrných fotografií Ing. Pavla Novosáda „Gympláci“ z let 1988-2021.

Tentýž den odpoledne a večer, tedy v sobotu 25. září od 16 hodin proběhne v Amfiteátru v Zámeckém parku koncert hudebních skupin spojených s minulostí a současností gymnázia. Můžete se těšit na Bb, The Grex, The Dust, Drtikol, Docuku a jako speciální host vystoupí Petr Fiala. Cena vstupenky je stanovena na 150 Kč a je možné ji rezervovat v kanceláři gymnázia (e-mail: sekretariat@gfpvm.cz, tel. 571 612 311).