Výstava Reunion III představí díla brněnských výtvarníků

1. únor 2022
od 10.00 - Městská galerie Otrokovice
Výstava Reunion III představí díla brněnských výtvarníků

Výtvarný spolek Rozumnění připravil na pondělí 31. ledna v 18 hodin vernisáž výstavy REUNION III,  která představí díla autorů nezávislé brněnské výtvarné scény. Na vernisáži vystoupí Blahoslav Rozbořil a Josef Daněk s textem POCHOD EMBARKADORŮ. Výstava potrvá do 6. března.

Výstava Reunion III v Městské galerii Otrokovice je třetím veřejným vystoupením neformálního autorského sdružení, které vzniklo v roce 2018 s úmyslem navázat na někdejší společné výstavní aktivity autorů nezávislé brněnské výtvarné scény z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Konkrétní výběr autorů i skladba vystavené kolekce děl jsou v duchu dobových zvyklostí výsledkem přirozených přátelských a profesionálních vazeb založených na společné zkušenosti, sdílených postojích a blízkých autorských přístupech.

Osmnáct autorů, kteří se rozhodli přijmout nabídku organizátorů, vystavuje své obrazy, tisky fotografie a objekty volně evokující někdejší společné aktivity. Nová výstava volného sdružení Reunion, které se do budoucna nezříká možnosti rozšíření okruhu staro-nových spolupracovníků, specifickým způsobem spojuje pohled na nedávnou historii a současnou podobu uměleckých aktivit určité části brněnské výtvarné obce. Důrazem na nezávislost autorských postojů, konzistenci a integritu tvůrčí výpovědi i vědomí sounáležitosti ve sdílené zkušenosti je výstava Reunion III výrazem živého zájmu o hodnoty kulturního prostoru, který společně obýváme.

Vystavující autoři: Rostislav Čuřík, Josef Daněk, Michal Estrada, Zdeněk Gajdoš, Laco Garaj, Zdeněk Halla, Jiří Havlíček, Luboš Jarcovják, Libor Jaroš, Petr Kamenický, Ivan Kříž, Milan Magni, Bohunka Olešová, Marian Palla, Blahoslav Rozbořil, Ivo Sedláček, Petr Veselý, Jiří Víšek.

Podrobnosti

Začátek akce

1. únor 2022, od 10.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

6. březen 2022, do 17.00

Pořadatel

Výtvarný spolek Rozumnění

Cena

Dle ceníku vstupného

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Městská galerie Otrokovice

nám. 3. května 1302
Otrokovice 765 02