Výstava ke sto letům od vzniku rozhlasu v Brně

15. březen 2024
od 9.00 - Slovácké muzeum Uherské Hradiště
Výstava ke sto letům od vzniku rozhlasu v Brně

V roce 2023 jsme si připomněli 100 let existence Českého rozhlasu. Nová výstava ve Slováckém muzeu, která bude ve Smetanových sadech slavnostní vernisáží zahájena ve čtvrtek 14. března v 17 hodin, na tyto oslavy plynule naváže tím, že v roce 1924 byla zřízena regionální rozhlasová stanice v Brně.

„Projekt připomene první rozhlasovou stanici Radiojournal a vznik brněnského studia, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky,“ říká autor výstavy a etnograf Slováckého muzea Mgr. Jan Káčer.

Výstava nabídne k vidění řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat a případně vyzkoušet, jako například různá záznamová zařízení či modelové rozhlasové studio. Archivní nahrávky Českého rozhlasu se návštěvníkům zhmotní v žánrových posleších. Informace k dobovým fotografiím si půjde vyslechnout přes QR kódy. S vlastními sluchátky a aplikací mujRozhlas bude možné absolvovat individuální procházku. Celým prostorem výstavy  doprovodí rozhlasový obsah aktuálního vysílání z jihovýchodní Moravy. „Kromě historie rozhlasu bude však výstava prezentovat i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce,“ doplňuje Káčer.

Výstava potrvá do 14. července 2024 a je pořádána ve spolupráci s Českým rozhlasem a jeho regionálními stanicemi v Brně a Zlíně, Technickým muzeem v Brně a Národním technickým muzeem v Praze.

Pro dětského návštěvníka je k výstavě na neděli 21. dubna připraven program s tvořivou dílničkou s názvem Zvídálkové, vzhůru do muzea!  a v nabídce se objeví i edukační programy pro školy.

Podrobnosti

Začátek akce

15. březen 2024, od 9.00

Konec akce

14. červenec 2024, do 17.00

Pořadatel

Slovácké muzeum Uherské Hradiště
572 556 556

Cena

Dle ceníku vstupného

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Smetanovy sady 179
Uherské Hradiště 686 01