Vydejte se na cestu časem

13. březen 2020
od 18.00 - Památník Velké Moravy Staré Město
Vydejte se na cestu časem

Příběh velmože Mojslava z doby Velké Moravy ožije ve Starém Městě

Pracovníci Slováckého muzea „rozpohybují“ a oživí několik dioramat, která v Památníku Velké Moravy návštěvníci běžně najdou v multimediální expozici. „Do reality 21. století oživíme příběh a dobu velmože Mojslava. Přeneseme se v čase do 9. století a návštěvníci se tak stanou součástí několika velkomoravských příběhů. Historie na ně doslova sáhne,“ láka k návštěvě Dana Menoušková, archeoložka Slováckého muzea a organizátorka akce.

Pokud máte odvahu zažít po setmění dobu Velké Moravy na vlastní kůži, zavítejte na Památník Velké Moravy ve Starém Městě 13. března 2020 v 18.00 nebo 20.00 hodin. „Návštěvníci se během 1,5 hodinové prohlídky dozví vše podstatné z historie Velké Moravy a lokality Na Valách, kde se památník nachází. Některé děje z oné dávné doby ožijí přímo před očima. Mluvené slovo se bude střídat s tematickými scénkami. Nahlédneme také do kuchyně Velkomoravanů, na dosah budou návštěvníci mít i nejznámější misionáře tehdejší doby: Konstantina a Metoděje a na závěr zavítají na trh, který bude mít vskutku mezinárodní charakter,“ popsala Menoušková a přislíbila i jedno překvapení.

Páteční návštěvu můžete využít také k prozkoumání výstavy „TOP 10 nejzajímavějších archeologických nálezů poslední dekády“. Vůbec poprvé se veřejnosti představují unikátní soubory, jako například bohatý velmožský hrob z Uherského Brodu datovaný do starší doby římské či vzácný depot ženského šperku z Bánova, který byl uložen do země ve starší době železné.

Podrobnosti

Začátek akce

13. březen 2020, od 18.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

13. březen 2020, do 22.00

Pořadatel

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
725 099 775

Cena

40 - 170

Kapacita

Typ

Rodinná akce, Vzdělávací akce

Místo konání

Památník Velké Moravy Staré Město

Jezuitská 1885
Staré Město 68602

U příležitosti 10. výročí otevření rekonstruovaného Památníku Velké Moravy ve Starém Městě připravilo Slovácké muzeum dvě netradiční komentované prohlídky expozicí pod názvem „Oživlý památník“.