Umění módy – výstava SUPŠ Uherské Hradiště

1. květen 2020
od 9.00 - Galerie Slováckého muzea
Umění módy – výstava SUPŠ Uherské Hradiště

Výstava instalovaná v prostoru Galerie Slováckého muzea a nazvaná UMĚNÍ MÓDY prezentuje veřejnosti práce žáků a absolventů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Zastoupeny jsou zde dva vyučované obory — design obuvi a design oděvu. Přehlídku, která zahrnuje kolekce vytvořené na rozličná i společná zadání, připravili vyučující oborů v úzké spolupráci s pořádající institucí. Z hlediska koncepce se jedná o soubor prací současných žáků a také bývalých absolventů, kteří na škole studovali v posledních deseti letech. Toto jádro je pak doplněno o vybrané autory, absolventy oboru design obuvi. Různorodé polohy vystavených realizací zahrnují jak prakticky účelová a funkční řešení, tak konceptuální produkty překračující hranici užitého umění. Tvůrčí kreativita, řemeslné provedení i znalost technologie však zůstávají společným jmenovatelem všech vystavených prací.

Design obuvi je přímým pokračovatelem původního předmětu – návrhu obuvi, jenž byl součástí výuky na zlínské Škole umění. V poválečném období byl obor jednoznačně zaměřen na design, následně po přesunutí školy do Uherského Hradiště načas uzavřen a znovuotevřen až ve školním roce 1961/62. V současné době je studijní program nazvaný modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků jediným studijním oborem svého druhu v rámci České republiky.
Vedoucí oboru je akademická malířka Marie Borošová.

Design oděvu byl na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti založen v roce 1994, a  to nejprve při návrhářství obuvi. Následně se vzdělávací program modelářství a návrhářství oděvů osamostatnil a stal se nedílnou součástí výuky na „umprumce“.
Vedoucí oboru je Mgr. Art. Petra Graffe.

Podrobnosti

Začátek akce

1. květen 2020, od 9.00

Konec akce

31. květen 2020, do 17.00

Pořadatel

SUPŠ Uherské Hradiště a Slovácké muzeum Uherské Hradiště
572 551 500

Cena

dospělí 60 Kč, děti, studenti, důchodci 40 Kč

Kapacita

neomezeně

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Galerie Slováckého muzea

Otakarova 103
Uherské Hradiště 686 01

Soubory ke stažení