Setkání učitelů matematiky nematuritních oborů SŠ

25. listopad 2021
od 9.00 - 14/15 Baťův institut
Setkání učitelů matematiky nematuritních oborů SŠ

Vzdělávací akce pro podporu matematické gramotnosti pro pedagogy středních škol s nematuritními obory se koná 25. listopadu 2021 ve Zlíně.

Program a témata vzdělávání:

Výuka matematiky na SOŠ a SOU, RNDr. Peter Sebestyén, Ph.D

Rozebereme problematiku výuky matematiky na učebních oborech, zejména neadekvátnost RVP vzhledem k časové dotaci hodin matematiky. Dále probereme, jak se vypořádat s nižší úrovní abstraktního myšlení u učňů a jak je motivovat pomocí praktických úkolů a pomocí zapojení učitelů odborného výcviku do hodin matematiky (případně i fyziky). V rámci diskuze se pokusíme navzájem obohatit o zkušenosti z výuky matematiky a podělit o náměty.

Vyučovanie matematiky na SOŠ netechnických, Mgr. Miriam Janíková

V príspevku sa budeme zaoberať vyučovaním matematiky, ktoré sa orientuje na úlohy s reálnym kontextom a vychádza z teórií konštruktivizmu. Rozoberieme konkrétne námety na vyučovanie a skúsenosti s ich zaradením do vyučovania matematiky na SOŠ.

Diskuze: Zkušenosti distanční výukou

Bližší informace a pokyny k přihlášení naleznete v pozvánce níže.

Aktivita je realizována v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“ Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903

Podrobnosti

Začátek akce

25. listopad 2021, od 9.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

25. listopad 2021, do 15.00

Pořadatel

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Cena

zdarma

Kapacita

Typ

Vzdělávací akce

Soubory ke stažení