Příměstský (nejen) IT tábor 1

9. srpen 2021
od 8.00 - Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky
Příměstský (nejen) IT tábor 1

Czechitas tábor je určen pro děti od 8 do 12 let. Pro zvídavé holky i kluky, které zajímá, jak věci fungují, a kteří se nebojí měnit svět. Hravou formou se děti během tábora seznámí se základy robotiky a programování. V pěti dnech okusí svět programátorů a programátorek – poznají, co dělají lidé pracující na testerských, vývojářských, kodérských či designérských pozicích i jaká cesta vede k vynálezům. Dozvědí se, co znamenají slova jako algoritmus nebo cloud.

Kdy: 9. srpna — 13. srpna 2021

Kde: Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, Nad Stráněmi 4511, Zlín, https://fai.utb.cz

Kontaktní osoba: Petra Zítková, tel.: 608 662 365, e-mail: petra.zitkova@czechitas.cz

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: 2490 Kč

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN

Czechitas tábor je určen pro děti od 8 do 12 let. Pro zvídavé holky i kluky, které zajímá, jak věci fungují, a kteří se nebojí měnit svět.

ANOTACE

Informační technologie ovládají svět. Nezapomínejme proto na naše nejmenší a pomáhejme jim IT porozumět. Vezměme je na tábor, na kterém se naučí porozumět světu technologií, který je obklopuje. Naučme je trávit čas s technologiemi efektivně a zábavně.

Co tě čeká během tábora?

Zajímá tě, jak funguje svět? Chceš s námi zkoumat roboty, objevovat programování her nebo třeba sestrojit letadlo?

Začneme zlehka, neboj. Podíváme se na historii informačních technologií a seznámíme se s největšími hvězdami v oboru. Budeme snít o budoucnosti a vymýšlet nové vynálezy. Nezapomene se také seznámit s nutnou teorií. Ale neboj, celou dobu si budeme vlastně hrát.

Během Czechitas tábora se seznámíš se základy programování a také zjistíš, jak fungují počítače. A nejen ty. Společně odhalíme, kde všude se skrývají roboti nebo jak funguje Wi-Fi. Objasníme si, co je to cloud a jak lze propojit informatiku třeba s uměním. Nebo s fyzikou či s divadlem.

Po celý týden se budeme seznamovat s nejnovějšími hračkami v oboru, budeme hrát hry, vzájemně soutěžit a nezapomeneme ani na pohyb. Informatika totiž není nuda a její výuka vůbec neznamená, že musíš sedět za počítačem.

Co když se zhorší situace okolo vládních opatření?

Rozumíme tomu, že plánovat si program na léto je v této době nejisté. Bohužel ani my nevidíme do budoucnosti, ale pevně věříme, že se do července/srpna situace uklidní a tábor bude moci proběhnout. V případě, že by se akce nemohla z důvodu zpřísnění/rozvolnění vládních opatření uskutečnit, uhrazené kurzovné Vám bude v plné výši vráceno.

PŘEDPOKLADY

Tábor je určen pro naprosté začátečnice a začátečníky, není tedy potřeba mít žádné vstupní znalosti. Během pěti dnů se společně podíváme na základy programování a robotiku, naučíme se bezpečně chovat na internetu a seznámíme se s hvězdami v oboru.

VÝSLEDEK

  1. Po skončení tábora budeš znát jména a příběhy zajímavých lidí, kteří ovlivnili svět (nejen) informačních technologií.
  2. Budeš vědět, jak funguje cloud, Wi-Fi, nebo samotný internet.
  3. Budeš umět ovládat některé roboty a znát základy programování.
  4. Budeš vědět, kde všude se setkáš s informačními technologiemi a trochu víc poznáš svět kolem sebe.
  5. Také budeš mít přehled, jaká povolání aktuálně nabízí IT svět.

Registrace probíhá online na stránkách Czechitas (je nutné předem vytvořit účet).

Podrobnosti

Začátek akce

9. srpen 2021, od 8.00

Konec akce

13. srpen 2021, do 14.00

Pořadatel

Czechitas

Cena

2 490 Kč

Kapacita

25

Typ

Vzdělávací akce

Místo konání

Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky

Nad Stráněmi 4511
Zlín 76001