Nezvaní hosté

16. únor 2020
od 13.00 - Hlavní budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti
Nezvaní hosté

Zvídálkové, pomozte bránit muzeum

Slovácké muzeum boj s hmyzáky nevzdává

 

Kdo nerad leží v peřinách a chce se dozvědět něco nového, bude mít v neděli 16. února jedinečnou možnost ve Slováckém muzeu. Stálou národopisnou expozici Slovácko se chystá napadnout miniaturní hmyzí armáda a potřebují s tím helfnout. Baterkou, kterou si můžete přinést, si posvítíte na několik hmyzáků, kteří se tam nezvaně chtějí usídlit.

„V prvním bloku programu se budeme věnovat vyprávění o několika „hmyzácích“, které jen málokdy spatříte na vlastní oči. Vše je v pohybu a i to nejmenší zvířátko, které mnohdy nejde vidět, má hlad a brání si místo na zemi, a právě o těchto jsem si připravila únorové setkání,“ láká k návštěvě Alexandra Turečková, programová pracovnice Slováckého muzea, která s úsměvem dodává, že lupu děti potřebovat nebudou.

V druhém bloku si děti vyzkouší při pohybové aktivitě protáhnout tesaříkovu chodbičkou. „V posledním, třetím tvořivém bloku si každý za pomocí jehly a nitě zkusí, kam všude si dokáže zalézt červotoč. Na obrázku opraví kabátek, na kterém napáchal škody mol šatní, a určitě po všech nabytých informacích si vyrobí 3D model vlastního hmyzáka,“ doplnila Turečková.

Ve stálé expozici proběhne společné rodinné focení a domů si všechny děti odnesou nejen tradičně rozdávaný pracovní sešit a originální magnetku, ale také list s rozhovory muzejního skřítka Zvídálka s jednotlivými „škůdci“, kteří usilují o expozici Slováckého muzea.

Program za cenu 100 Kč pro celou rodinu v hlavní budově Slováckého muzea začíná v neděli 16. února v 13.00 a končí v 17.00 hodin.

Podrobnosti

Začátek akce

16. únor 2020, od 13.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

16. únor 2020, do 17.00

Pořadatel

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
725 099 775

Cena

dítě 40,-, rodina 100,-

Kapacita

Typ

Rodinná akce

Místo konání

Hlavní budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti

Smetanovy sady 179
Uherské Hradiště 68601

Soubory ke stažení