Kurz pečení kváskového chleba postaru na KOSENCE

6. červen 2020
od 0.00 - ZO ČSOP KOSENKA
Kurz pečení kváskového chleba postaru na KOSENCE

Na kurzu si společně zaděláme těsto na 10-12 chlebů, kopistem v díži jako za starých časů. Naučíme se vytvarovat těsto do ošatek a upečeme jej v peci vytopené dřevem. A pak už budeme jen s napětím čekat, až se chalupa naplní vůní čerstvého chleba.

Než těsto vykyne, dozvíte se jak vyrobit kvásek a dál se o něj starat, informace o zásadách správného kynutí, pečení a uchovávání chleba. Bude prostor pro Vaše dotazy i sdílení zkušeností.

Kurzem nás provede a o své zkušenosti se podělí Jitka Šviráková, která peče kváskový chléb a spoustu dalších dobrot již mnoho let. Jitka má nejen zkušenosti, ale i spoustu vědomostí a dokáže o kvásku a pečení chleba v naší tradici krásně a poutavě vyprávět. Od Jitčina muže Aťi se dozvíme jak vytopit pec a jak si třeba i svoji malou vlastní postavit či uplácat na zahradě za jedno dopoledne i s dětmi. Sobotní termíny budou dva, jeden kurz proběhne od 9:00 do 14:00 a ten druhý odpoledne od 14:00 do 19:00 hod. Cena kurzu: 600kč.

V ceně jsou zahrnuty suroviny a příspěvek na dopravu. Káva, čaj a polévka (veganská). Výtěžek je věnován Kosence na její činnosti: https://www.kosenka.cz/

Domů si, krom informací, jak si upéct kváskový chléb, odnesete čerstvě upečený bochník chleba, skleničku kvásku a základní recept na pšenično-žitný chléb. S sebou pohodlné oblečení, případně zástěru(budeme od mouky). Na Kosence je možnost noclehu, ve vlastním spacáku za 100kč na noc. Přihlášky prosím na e-mailové adrese dagmar.vitulova@kosenka.cz Do přihlášky uveďte zda máte zájem o kurz 6.6. nebo 13.6. a dopolední či odpolední. K závazné přihlášce je potřeba uhradit zálohu ve výši 200kč na č. účtu. 35-4779660237/0100 do poznámky uveďte „chleba 6.6.” nebo „chleba 13.6.“. Je to pro nás důležité, abychom věděli, že s vámi můžeme počítat.

S uhrazením zálohy prosím počkejte na potvrzení volného místa na Vámi vybraném kurzu. Kapacita kurzu do 10 osob/kurz.

Těšíme se na setkání s vámi na dřevěnici ZO ČSOP KOSENKA, Brumovská 11, Valašské Klobouky.

Podrobnosti

Začátek akce

6. červen 2020, od 0.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

13. červen 2020, do 0.00

Pořadatel

Dagmar Vitulová

Cena

600,-Kč

Kapacita

10/kurz

Typ

Rodinná akce, Vzdělávací akce

Místo konání

ZO ČSOP KOSENKA

Brumovská 11
Valašské Klobouky 76601