Kouzlo fauny a flóry je k vidění na fotografiích Oldřicha Kužílka v sídle kraje

30. březen 2022
od 8.00 - Zlínský kraj
Kouzlo fauny a flóry je k vidění na fotografiích Oldřicha Kužílka v sídle kraje

Působivou kolekci velkoformátových i maloformátových snímků, mapujících život rostlin a živočichů našeho regionu, nabízí výstava fotografií ve třetí etáži 21. budovy ve Zlíně, jejímž autorem je ornitolog a dlouholetý člen Ekocentra Čtyřlístek, 81letý Zlíňan Oldřich Kužílek. Jde o průřez jeho celoživotní fotografickou tvorbou, kdy zhruba na stovce snímků jejich autor vrchovatě naplňuje název expozice – Kouzlo fauny a flóry Zlínského kraje.

Zajímavostí je, že kolekce vystavených fotografií vznikala během více než půl století, od roku 1969, a snímky byly zachyceny jak zrcadlovkou na kinofilm, tak později digitálním fotoaparátem Nikon. Některé z vystavených fotografií autor v minulosti prezentoval na expozicích v Národním muzeu v Praze i na jednotlivých ročnících ekologického festivalu Týká se to také tebe.

Všechny vystavené fotografie jsou pořízeny ve Zlínském kraji, část z nich na Záhlinických rybnících, další u řeky Dřevnice či v lesích v okolí Zlína. Výstava v sídle Zlínského kraje potrvá do konce března.

Podrobnosti

Začátek akce

30. březen 2022, od 8.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

31. březen 2022, do 18.00

Pořadatel

Ekocentrum Čtyřlístek
737 542 498

Cena

Zdarma

Kapacita

Bez omezení

Typ

Kulturní akce, Vzdělávací akce

Místo konání

Zlínský kraj

třída Tomáše Bati 21
Zlín 761 90