Konference Zlínský Barcamp

3. červen 2022
od 8.30 - Fakulta managementu a ekonomiky
Konference Zlínský Barcamp

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – Fakulta managementu a ekonomiky a Technologického inovačního centra zvou na diskuzní setkání na téma Jak rozvíjet podnikání, podnikavost, iniciativu a kreativitu u žáků středních škol. Cílem setkání je společně sdílet informace o aktuálních přístupech a činnostech vedoucích k podpoře podnikání na SŠ a jak si v tomto tématu můžeme vzájemně pomoci.

Součástí setkání bude také doprovodný program pro žáky, kteří se budou moci inspirovat jak podnikatelskými příběhy, tak i moderními metodami rozvíjení startupového podnikání a budou moci také ukázat svoji podnikavost a kreativitu v rámci dopolední týmové soutěže. Zástupce každé školy s sebou může vzít 3-5ti členný tým žáků, který bude vaši školu reprezentovat a žáci budou formou soutěže pod vedením VŠ mentorů a studentů pracovat na zadaném podnikatelském úkolu. Hlavním heslem je „podnikání hrou“ a tato akce je určená pro kreativní a podnikavé žáky, a pro pedagogy, kteří řeší téma podnikání, podnikavost, iniciativu a kreativitu na svých SŠ.

Setkání se uskuteční 3. 6. 2022 od 8:30 do cca 13 h v prostorách Fakulty managementu a ekonomiky (Mostní 5139, 760 01 Zlín).

Program setkání:

8:30 –  Registrace účastníků

8:45 –  Zahájení a úvodní slovo

8:50 –   Inspirativní program pro studenty a pedagogy (představení úspěšných studentských startupů a metody práce s nápadem, zadání soutěžního úkolu žákům)

10:00 – Program pro žáky – práce v týmech pod vedením mentorů a studentů na zadaných úkolech

10:00 – Program pro pedagogy – diskuze, sdílení zkušeností o aktuálních přístupech v podpoře podnikání a podnikavosti na SŠ

12:00 – Prezentace výsledků týmové soutěže, výběr výherce a předaní cen

13:00 – Zakončení setkání

Co s sebou:

  • Plnou hlavu nápadů a nadšení do práce (platí pro všechny 😊)
  • Jakékoliv kreativní pomůcky (včetně počítače) – dobrovolné

Zajištěno:

  • Občerstvení v průběhu celého dopoledne
  • Psací a výtvarné potřeby
  • Hodnotné ceny pro vítěze

Co udělat pro registraci:

  1. Počet míst je omezen, proto prosíme o registraci nejpozději do 18. května.
  2. Svůj zájem potvrďte na email pnovak@utb.cz, pro jakékoliv další informace neváhejte volat na tel. č. 737276570 – doc. Petr Novák. Při registraci prosím uveďte: Jméno a Příjmení pedagoga, email, telefon, a zda vezmete s sebou soutěžní tým (prosím o upřesnění počtu studentů kvůli organizaci).

Toto diskuzní setkání proběhne jako doprovodný program Zlínského Barcampu s podtitulem podnikání nejen pro mladé a kreativní, jehož hlavní program se uskuteční v sobotu 4. 6. 2022 v prostorách fakulty managementu a ekonomiky (Mostní 5139, 760 01 Zlín). Cílem Zlínského Barcampu je vzbudit v mladých lidech chuť podnikat a realizovat své nápady. Účastníci se mohou těšit na přednášky a workshopy s odborníky z podnikání, jako například Jiřího Hlavenky (KIWI.com), Lenky Odruchové (e-shop Queens), Johnyho Machette (influencer) a mnoho dalších, které naleznete na našich webových stránkách www.zlinskybarcamp.cz.

 

Podrobnosti

Začátek akce

3. červen 2022, od 8.30

Konec akce

3. červen 2022, do 13.00

Pořadatel

Fakulta managementu a ekonomiky
737 276 570

Cena

Zdarma

Kapacita

Omezená

Typ

Vzdělávací akce

Místo konání

Fakulta managementu a ekonomiky

Mostní 5139
Zlín 760 01