Koncert orchestru Czech virtuosi s Jiřím Pospíchalem

22. únor 2020
od 19.00 - Reduta
Koncert orchestru Czech virtuosi s Jiřím Pospíchalem

V magické datum 22. 2. 2020 se odehraje koncert brněnského orchestru Czech virtuosi a houslisty Jiřího Pospíchala, kteří publiku představí své umění pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera. Koncert, který si v loňském roce získal srdce diváků a byl velmi rychle vyprodán, se uskuteční v 19 hodin v uherskohradišťské Redutě. V programu zazní houslový koncert Antonína Dvořáka a moll a symfonie Jeana Sibelia.

Houslista Jiří Pospíchal byl členem České filharmonie na pozici zástupce koncertního mistra, koncertním mistrem Pražského komorního orchestru bez dirigenta a Janáčkovy opery v Brně. Pedagogicky působí jako profesor brněnské konzervatoře a ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Komorní orchestr Czech Virtuosi, pod uměleckým vedením Karla Procházky, zahájil svoji koncertní činnost před více než dvaceti lety. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno, jako hosté je doplňují přední čeští i světoví instrumentalisté, pěvci či sbory. Během svého působení orchestr odehrál na 800 koncertů zahrnujících díla světových mistrů symfonické, duchovní i operní hudby, a to od baroka až po současnost. Doménou orchestru i přesto zůstává tvorba W. A. Mozarta.

Kromě řady koncertů ve Vídni, například ve slavném Konzerthausu či Schönbrunnu, lze však Czech Virtuosi slyšet i ve vzdálenějších koutech světa. Již třikrát absolvovali koncertní turné po Japonsku a každoročně jsou zváni na hudební festivaly například v Nizozemí, Itálii nebo Španělsku. Vyzdvihnout lze také jejich účast na Festivalu české hudby ve francouzském Dijonu v roce 2015. Czech Virtuosi však nezapomínají ani na své domácí příznivce. Jsou zváni na tuzemské festivaly, jako je například Svatováclavský hudební festival, vystupují v pražském Rudolfinu nebo pořádají své vlastní koncerty v Brně. Tradicí se zde již staly Tříkrálové koncerty s charismatickým Jiřím Pavlicou a jeho Hradišťanem v katedrále svatého Petra a Pavla.

Koncert pořádá hudební spolek Umíme Hrát jako mimořádný večer koncertní sezóny.

Více na webových stránkách Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

CzechVirtuosi_plakát.pdf

Podrobnosti

Začátek akce

22. únor 2020, od 19.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

22. únor 2020, do 21.30

Pořadatel

Hudební spolek Umíme Hrát
724 877 024

Cena

Dle ceníku vstupného.

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Reduta

U Reduty 256
Uherské Hradiště 686 01

Soubory ke stažení