Jura Pavlica, Slovácké divadlo a ZUŠ podpoří koncertem hradišťskou nemocnici

8. duben 2020
od 20.00 - Slovácké divadlo
Jura Pavlica, Slovácké divadlo a ZUŠ podpoří koncertem hradišťskou nemocnici

Díků není nikdy dost – tak se jmenuje unikátní koncert, který ve středu 8. dubna odvysílá Slovácké divadlo. Spolu s Jurou Pavlicou a muzikanty Základní umělecké školy chtějí divadelníci vzdát hold zdravotníkům uherskohradišťské nemocnice.

„Každý den v médiích sledujeme informace o tom, s jakým nasazením se lékaři, sestry a celý zdravotnický personál stará o pacienty s COVID-19. Za to si od nás zaslouží velkou poklonu, a protože mí kolegové a přátelé mají dar slova a hudby, tak poděkujeme tímto způsobem,“ říká principál slovácké scény Michal Zetel. Ředitel Základní umělecké školy Jiří Pospíchal jej doplňuje: „Nejsme jen vzdělávací ústav, ale i jeden z pilířů kulturního života na Slovácku a ve chvíli, kdy je to potřeba, se musíme umět semknout a tím, co umíme, pomoct.“

Trojici muzikantů, kteří ve středu ve 20.00 vystoupí, tvoří kromě zmiňovaného houslisty Jiřího Pospíchala a primáše Hradišťanu Jury Pavlici i cimbalista Petr Gablas. Vedle lidové písně vsadili na klasiku Antonína Dvořáka, Arcangela Corelliho či Jenö Hubaye. Divadelníci zastoupení hereckým trojlístkem Anna Pospíchalová, Tereza Novotná a David Vacke pak divákům koncertu přednesou vtipné prózy Miloše Macourka.

Během koncertu Díků není nikdy dost vystoupí i ředitel uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek a seznámí publikum u svých počítačů se situací ve slováckém zdravotnickém zařízení. Přímý přenos začne ve středu 8. dubna od 20.00 na facebookových stránkách Slováckého divadla.

Podrobnosti

Začátek akce

8. duben 2020, od 20.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

8. duben 2020, do 22.00

Pořadatel

ZUŠ Uherské Hradiště
731 668 041

Cena

Online na Facebooku

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Slovácké divadlo

Tyršovo náměstí 480
Uherské Hradiště 686 01