Houslový koncert – Jiří Pospíchal a Czech Virtuosi

18. březen 2022
od 19.00 - ZUŠ Uherské Hradiště
Houslový koncert – Jiří Pospíchal a Czech Virtuosi

Umíme Hrát ve spolupráci se Základní uměleckou školou Uherské Hradiště a Klubem kultury Uherské hradiště si dovolují vás co nejsrdečněji pozvat na houslový koncert Jiřího Pospíchala a orchestru Czech Virtuosi, který se uskuteční v pátek 18.3.2022 v 19.00 hodin v uherskohradišťské Redutě.

Za jeden z vrcholů houslové literatury můžeme považovat právě koncert D dur Johannese Brahmse. Johannes Brahms je považován za pilíř romantické epochy klasické hudby a nás může těšit, že velmi obdivoval a podporoval našeho Antonína Dvořáka. Brahmsův repertoár se mimo velká hudební centra, jako je Vídeň a Paříž, vyskytuje velmi vzácně. Právě proto je velmi mimořádné slyšet jej v Uherském Hradišti.

Sólistou koncertu bude houslista Jiří Pospíchal, jehož není třeba v Hradišti dlouze představovat. Vynikající houslista, houslový pedagog a ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště, jenž se významně podílí na kulturním dění v Uherském Hradišti.

Orchestr Czech Virtuosi zahájil svou činnost před více než dvaceti lety a pod uměleckým vedením Karla Procházky a Miloše Vávry odehrál na 800 koncertů.  Jsou každoročně zváni na významné české i zahraniční hudební festivaly. Orchestr Czech Virtuosi je typický svou stylovou čistotou, barevností a dokonalou souhrou.

Dirigentem večera bude Belgičan Eric Lederhandler s nímž Czech Virtuosi spolupracují velmi často v rámci svých zahraničních aktivit. Na programu dále zazní skladby G. Faurého a C. Debussyho.

18.3.2022 v 19.00 hodin

Předprodej vstupenek na www.kkuh.cz/predprodej nebo na mailu betka.stulirova@zusuh.cz.

www.zusuh.cz , www.kkuh.cz

Podrobnosti

Začátek akce

18. březen 2022, od 19.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

18. březen 2022, do 20.00

Pořadatel

ZUŠ Uherské Hradiště
731 668 041

Cena

Dle ceníku vstupného

Kapacita

Typ

Rodinná akce

Místo konání

ZUŠ Uherské Hradiště

Mariánském náměstí 125
Uherské Hradiště 688 01