Březnová přednáška Zlínský architektonický manuál

30. březen 2022
od 17.00 - Infopoint Památníku Tomáše Bati ve Zlíně
Březnová přednáška Zlínský architektonický manuál

Všichni zájemci o architekturu, urbanismus nebo novodobou historii měst jsou zváni na přednášku zaměřenou na odborně popularizační databázi Zlínský architektonický manuál (ZAM). Téma mapující vývoj zlínské architektury v průběhu minulého století až do současnosti vám představí historička umění a projektová manažerka ZAM Lucie Šmardová, a to ve středu 30. března od 17:00 v Infopointu Památníku T. Bati (nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín).

Dozvíte se třeba, jak vznikají jednotlivé trasy, podle čeho jsou vybírány architektonické a umělecké objekty nebo jaký bude letošní program komentovaných prohlídek a mnoho dalšího. Po přednášce je navíc umožněno navštívit slavnostně rozsvícený Baťův památník. Rezervace míst předem.

Zlínský architektonický manuál (ZAM) je odborně popularizační databáze zam.zlin.eu prezentující architektonické a umělecké objekty, soubory staveb a veřejných prostranství vzniklých v letech 1894 – 2018. Základem databáze jsou tematické trasy zaměřené na „baťovský Zlín“, ale i na výstavbu, která probíhala nezávisle na firmě. Třináct stezek nabízí dějiny jednotlivých lokalit, například továrního areálu, první dělnické kolonie Letná nebo filmových ateliérů na Kudlově. V databázi má důležité místo také architektura druhé poloviny 20. století, kdy byl Zlín Gottwaldovem. Jednotlivá hesla obsahují texty, dobové fotografie, pro srovnání je k dispozici rovněž současná fotodokumentace a archivní plány.

Hlavním realizátorem projektu je spolek aArchitektura, který spolupracuje s nejdůležitějšími kulturními a paměťovými institucemi ve Zlíně.

Rezervace míst na přednášku předem prostřednictvím webu www.pamatnikbata.eu (sekce „Pro návštěvníky“ – Rezervace termínu prohlídky) nebo přes e-mail: pamatnikbata@zlin.eu. Základní vstupné je 99 Kč, snížené 49 Kč.

Podrobnosti

Začátek akce

30. březen 2022, od 17.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

30. březen 2022, do 19.00

Pořadatel

Památník Tomáše Bati ve Zlíně
773 765 225

Cena

99 Kč

Kapacita

Typ

Vzdělávací akce

Místo konání

Infopoint Památníku Tomáše Bati ve Zlíně

nám. T. G. Masaryka 2734
Zlín 76001