Archiv – SUPŠ / malba / studenti

22. březen 2021
od 10.00 - Galerie Slováckého muzea
Archiv – SUPŠ / malba / studenti

Výstava „Archiv“ s podtitulem / SUPŠ / malba / studenti /, kterou připravil kurátor Lukáš Malina v Galerii Slováckého muzea, dokumentuje výuku oboru Užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti od roku 1952 do současnosti. Užitá malba patří k nejstarším oborům na škole. Jako jediný obor na škole si vytvořil jedinečný archiv prací žáků, představující vývoj a náplň výuky v časovém horizontu téměř sedmdesáti let, odrážející rovněž atmosféru doby od přestěhování školy ze Zlína do Uherského Hradiště.

Obsahem předmětu Užitá malba je široké spektrum činností, jejichž společným jmenovatelem je práce s barvou jako významným výtvarným fenoménem s důrazem na zvládnutí klasických technik malby a jejich technologických složek, jako jsou akvarel, kvaš, olejomalba, enkaustika, mozaika, vitráž, freska apod. Jde o uplatnění v polohách od volné malířské tvorby přes využití v architektuře až po propojení s tendencemi současného intermediálního umění.

Expozice instalovaná v Galerii Slováckého muzea představuje diváku jednotlivé vyučované techniky prostřednictvím vystavených žákovských a absolventských realizací. Dává též možnost nahlédnout do prostředí „školního“ malířského ateliéru a tím i do způsobu výuky v ateliéru Užitá malba.

Studijním zaměřením na malbu prošla řada vynikajících osobností české výtvarné scény. Práce některých z nich je možné vidět v instalované expozici výstavy.

Podrobnosti

Začátek akce

22. březen 2021, od 10.00 - AKCE SKONČILA

Konec akce

5. duben 2021, do 17.00

Pořadatel

SUPŠ Uherské Hradiště a Slovácké muzeum Uherské Hradiště
572 551 500

Cena

Dle platného ceníku

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

Galerie Slováckého muzea

Otakarova 103
Uherské Hradiště 68601

Užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti od roku 1952 do současnosti.