62. Zlín Film Festival

26. květen 2022
od 8.00 - FILMFEST, s.r.o. (na řadě míst Zlína)
62. Zlín Film Festival

Šedesátý druhý ročník nejstaršího a největšího festivalu filmů pro děti a mládež se letos neponese v tradičním formátu hlavního tématu z minulých let, tématem je festival sám. „700 let od první písemné zmínky o Zlíně je pro nás neopomenutelné téma, a protože je náš festival nedílnou součástí kulturního života města, rádi bychom v doprovodném programu na významné jubileum navázali a v jeho průběhu připomenuli i významnou roli filmu ve Zlíně,“ uvedl prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.

62. ročník Zlín Film Festivalu představí soutěžní snímky v tradičních kategoriích, do kterých mohou tvůrci přihlašovat své filmy až do 1. března. Dramaturgové jsou ve vrcholné fázi výběru filmů pro nadcházející ročník. „V tuto chvíli stále ještě probíhá filmový trh v Berlíně, který je pro nás klíčový, protože právě zde máme možnost vidět nejnovější světovou filmovou produkci, kterou poté přivezeme do Zlína,“ vysvětlila umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Jako v předchozích letech bude součástí festivalu kromě klasických projekcí soutěžních a dalších filmů i bohatý doprovodný program na řadě míst ve Zlíně, který přinese zábavu, poučení i příležitosti pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu. „Za podpory generálního partnera Kovárny VIVA, který letos slaví 30. výročí od svého založení, se například uskuteční velký koncert Jarka Nohavici. Prostřednictvím výstav se také ohlédneme do historie filmu ve Zlíně,“ naznačila Jarmila Záhorová.

Podrobnosti

Začátek akce

26. květen 2022, od 8.00

Konec akce

1. červen 2022, do 18.00

Pořadatel

FILMFEST, s.r.o.
724 351 096

Cena

Dle ceníku vstupného

Kapacita

Typ

Kulturní akce

Místo konání

FILMFEST, s.r.o. (na řadě míst Zlína)

Filmová 174
Zlín 760 01