Učitel Vladimír Švarc z Rajnochovic postupuje do Finále Zlatého Ámose

16. březen 2020
Aktuality
Autor/ka článku: Radka Dohnalová
Učitel Vladimír Švarc z Rajnochovic postupuje do Finále Zlatého Ámose

Do Prahy se sjeli vítězní učitelé a učitelky z regionálních kol soutěže Zlatý Ámos. Letos již po dvacáté sedmé měli možnost žáci a žákyně základních a středních škol vybrat svého oblíbeného učitele nebo učitelku a nominovat je na Zlatého Ámose.

Mezi nejlepších šest se dostali Veronika Svobodová z PJZŠ Horáčkova na Praze 4, Zdeněk Halamásek z pražského gymnázia Budějovická, Tomáš Míka z gymnázia v Táboře, Petr Pokorný ze ZŠ Lysá nad Labem, Vladimír Švarc ze ZŠ Rajnochovice a Adam Wiltsch z Mendelova gymnázia v Opavě. Tato šestice se utká v závěrečném kole

Všichni máte možnost podpořit učitele Vladimíra Švarce z Rajnochovic, aby se stal alespoň Ámosem sympaťákem. Hlasovat může na webových stránkách Déčka  https://decko.ceskatelevize.cz/zlaty-amos-2020.

Proč žáci a žákyně zvolili právě svého učitele Vladimíra Švarce naleznete v nominaci jak ji sepsaly sami děti https://www.zlatyamos.cz/nominovani-kandidati/564/%C5%A0varc-vladim%C3%ADr

Semifinalisté se setkali s Ministrem školství Robertem Plagou a v odpoledních hodinách všechny semifinalisty přijal na Pražském hradě prezident České republiky Miloš Zeman.

Finále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos je tradičně spojeno s oslavou Dne učitelů. Vzhledem k opatřením státu v souvislosti se šířením koronaviru organizátoři ankety zvažují různé možnosti, jak tradici dodržet. Své rozhodnutí zveřejní na webových stránkách zlatyamos.cz začátkem příštího týdne.